Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára való felkészülés?

Nyelvvizsgára való felkészülés?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne HOZZÁÉRTŐK tanácsára abban, hogyan mi módon készíthetném föl magam egy C típusú nyelvvizsgára. Sajnos pénz híján vagyok, ezáltal se tanfolyamra, se tanárra nincs pénzem. A nyelvvizsgára minél előbb szükségem lenne, mivel utólag csatolt dokumentumként szeretném benyújtani felsőoktatási felvételihez. Kontárkodók kíméljenek.
2011. febr. 12. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
tanulj otthon, vegyél direkt erre való könyveket. Nehéz így megtanulni, de csak akarni kell.
2011. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos, már csak egy szűk 6 hónap van vissza amíg a dokumentumokat csatolni lehet! Egyszerűen képtelenség ennyi idő alatt saját magad felkészíteni! Még egy tanárral is necces lenne ennyi idő alatt!
2011. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerezzél be olyan könyveket, akár könyvtárból, amelyekben vannak érettségire vagy nyelvvizsgára felkészítő feladatsorok. Csináld meg a neten található középszintű, esetleg emelt szintű érettségi feladatsorokat is:

[link]


A szóbelihez olvassál sokat rövidebb könyveket, internetes honlapokat és nézzél tv-műsorokat, filmeket az adott nyelven.


Ha van rá lehetőség a szóbelit gyakorold barátaiddal: beszélgessetek a különböző témákról, amiket általában kérnek a vizsgán: család, szabadidő, iskola, környezetvédelem, EU stb. tegyetek fel egymásnak kérdéseket a témákkal kapcsolatban. Dolgozz ki ilyesmi témákat.

2011. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Azért nem lehetetlen, csinálj meg több vizsgalapot, olyat amilyen nyelvvizsgára készülsz. Melyik fajtát fogod választani azt már tudod? Gyakorolj sokat, beszélj a nyelven, kérj segitséget a nyelvtanárodtól, adjon feladatlapot...ilyesmi

De többet tudnék mondani ha tudnám milyenre mész és melyik nyelvből

2011. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
na ja, ez attól is függ, h hol tartasz az adott nyelvből. Milyen szinten.
2011. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
melyik nyelv? én is így készültem fel német középfokra. és 85 % lett:) a tanárom( suliban) viszont nekem kijavította a leveleimet
2011. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jajj..angol és közép..elfelejtettem leírni.:))

Köszönöm az eddigi válaszokat.:))

2011. febr. 12. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziaa,


ha van kedved tanuljunk együtt. Én is egyedül tanulom az angolt és nekem is szükségem van a nyelvvizsgára.

2011. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is angolt tanulok, igaz nekem előrehozott érettségi a terv és csak utána a nyelvvizsga, de én is örülnék, ha beszélgethetnék 'sorstársakkal'. :D Ha gondoljátok, írjatok privátot.
2011. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lollesz válasza:

2 nyelvvizsgát is lehet addig szerezni, csak akarat és önfegyelem kell, úgyhogy hajrá én szurkolok neked, szurkolj te is nekem :D



Am sztem a vizsgák közti különböző követelményekkel fölösleges foglalkozni, csak energiapazarlás így készülni... Egyszerűen az kell, hogy a csapból is az idegen szavak folyjanak :D


A közös angolozásba én is szívesen beszállok :)))

2011. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!