Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » AKI TANUL NÉMETET, VÁLASZOLJON...

AKI TANUL NÉMETET, VÁLASZOLJON! Mi a különbség a müssen és sollen között?

Figyelt kérdés
Tudjátok azt nem értem, hogy írtam egy fogalmazást, amiben "müssen"-t használtam. És Tünde kijavította "sollen"-re, és azt mondta, hogy a "sollen" a külső kényszer, a "müssen" pedig belső. Leesett az állam, mert én mindig fordítva tanultam és senki sem javított ki, hogy rosszul használnám. Utánanéztem egy könyvben, és ott úgy volt, ahogy én mondtam, aztán pedig a neten egy honlapon úgy volt, ahogy Tünde mondta. Akkor most legyek okos. :D
2011. aug. 17. 15:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pont úgy van , ahogy a második válaszoló írta! :)

Müssen: külső kényszer

Sollen:Belső kényszer

2011. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

2. válaszoló írta helyesen!


3. meg lol, hogy ilyen tudással él kint németben xD

2011. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Második válaszoló írta helyesen
2011. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A sollen külső kényszer a szubjektumra, külső intencia, a müssen pedig belülről motivált késztetés, kötelesség.

(német szakon végeztem egyetemen)

2011. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

sollen külső, müssen belső

a németo.-ban élőnek van igaza

2011. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Néhány könyben úgy irkák hogy müssen belső kényszer, ami szerintem tök logikátlan mivel ich muss aufs klo az ich muss aufs klo marad, értelmezze bárki bárhogy nekem mindegy nekem ez belső kényszer mert nem az apám mondta meg h el kéne mennem. aki meg azt mondtah ilyen tudással élek kint az egy nyomorék, remélem elszégyelli magát, é legközelebb gondolkodik. ha még több alátámasztás kell mondok többet is.
2011. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ja, és megkérdeztem még valakit rajtam kívül tisztelt német versenyt nyert válaszóló, és nekem adott igazat, mint ahogy előbb leírtam..na, remélem nem sértettem meg senkit:)
2011. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!