Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » AKI TANUL NÉMETET, VÁLASZOLJON...

AKI TANUL NÉMETET, VÁLASZOLJON! Mi a különbség a müssen és sollen között?

Figyelt kérdés
Tudjátok azt nem értem, hogy írtam egy fogalmazást, amiben "müssen"-t használtam. És Tünde kijavította "sollen"-re, és azt mondta, hogy a "sollen" a külső kényszer, a "müssen" pedig belső. Leesett az állam, mert én mindig fordítva tanultam és senki sem javított ki, hogy rosszul használnám. Utánanéztem egy könyvben, és ott úgy volt, ahogy én mondtam, aztán pedig a neten egy honlapon úgy volt, ahogy Tünde mondta. Akkor most legyek okos. :D
2011. aug. 17. 15:20
1 2
 1/17 Backbonekiller válasza:
77%
2011. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

müssen: kell, külső kényszer pl. Tanulnom kell, mert különben megvernek a szüleim. :)

sollen: kell, belső kényszer pl. tanulnom kell, mert jó egyetemre akarok bekerülni, okos akarok lenni stb.

2011. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
pont fordítva: sollen : muszály ,mert a szüleim azt mondták... müssen : belső kényszer ..Ich muss aufs Klo...1 éve élek kint németországban szerintem nekem higgy:D
2011. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
látszi kis a magyar helyesírásomon mi?:D szóval : muszájj:D
2011. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
második nak van igaza: müssen, muszáj, külső kényszerből kell vmit csinálni!
2011. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
azt hiszem én jobban tudom...de ahogy gondoljtáok... pff...
2011. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi az "egynemű" válaszokat. :D
2011. szept. 2. 16:21
 8/17 anonim ***** válasza:
német versenyt nyertem meg, csak tudom -.- :DD
2011. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
na jolvan hallod... sollen külsö es kesz. latod most is nemet billentyüzetröl irok:D:D:D
2011. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
egy vkit is kérdezz meg magadon kívül, és meglátod, hogy nekem van igazam, ha tagadod is...-.-
2011. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!