Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 hónap alatt fel lehet...

5 hónap alatt fel lehet fejlödni teljesen kezdő szintröl b2-re németből?

Figyelt kérdés

Tanultam németet de csak a kiejtést tudom(nagyából)....

nyelvtanból semmit nemtudok jelenleg,de jó a nyelvérzékem.


2011. aug. 1. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 14 hónap alatt lett meg a nyelvvizsgám, de nem a nulláról kezdtem.


Viszont nekem nincs jó nyelvérzékem (már ha létezik egyáltalán ilyen dolog).

2011. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló kérdést tettem fel korábban, csak francia nyelvre vonatkozóan...és ott szépen jöttek a "lehetetlen", "irreális cél" stb. lehúzó vélemények, tisztelet a kivételnek. Tehát ne számíts valami nagy motiválásra szerintem.


Véleményem szerint pedig igenis lehetséges. De ahhoz nagyon oda kell tenned magad a tanulásban.

2011. aug. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kizárt. Miért 5hónap alatt akarsz felfejlődni? Még ha meg is jegyzed elfelejted bármikor. Gyakorlás kérdése. Ha nyelvvizsgázni mész, akkor nagy bajban leszel, mert magadra leszel utalva és nagyon sok hibapontot levonnak pl a beszédtempóért, kiejtésért, nyelvtanért!, folyamatosságért. Szerintem a nyelveknél a kulcsszó a gyakarolás, minél többet beszélj, hallgass, írj. Engem a rutinom mentett meg nyelvvizsgán. (a tanárok abbahagyatják veled a mondandót ha látják h megtanultad kívülről a szöveget, én nem is hallottam a tételről és impróztam :P ) Nálunk így volt. Sokan buktak meg.
2011. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

engem is leállítottak vizsgán, mégis 30ból 28 pontot értem el.

amúgy meg szerintem nem lehetséges. b1re talán, de akkor gyakorolj nagyon sokat. egyébként szerintem ha b1en állsz akkor már megpróbálhatod a középfokot, van esélyed rá, hogy sikerül, de 90%-ot ne várj. mondjuk egyik ismerősöm alig beszélt angolul, elment alapfokúra xelgetni és simán meglett neki (87%) pedig tényleg nem volt olyan jó.

2011. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!