Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egész nyáron, hallgatok...

Ha egész nyáron, hallgatok német TV-t, fejlődni fogok?

Figyelt kérdés
Tehát reggeltől estig szól. Közben főzök, takarítok, csinálom a dolgaim. Fejlődni fogok abból a szempontból, hogy jobban megértem majd? Középfokú nyelvvizsgám van egyébként, tehát nem a nulláról kezdeném.
2011. júl. 15. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
akkor biztos.
2011. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%. nemtudom menniyre vagy képben a mostani német érettségivel, hogy milyen volt a hallott szövegértés. egyik osztálytársam előtte pár hónapot német meséket nézett, és összesen 2 hibája lett a hallott szövegértésben. pedg az tényleg nagyon kemény volt, mind bepótlós.
2011. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát, én azt javasolnám, hogy ha tudsz, akkor ülj is le egy-másfél órát naponta a tv elé, és csak arra koncentrálj. Én régen sokat néztem tv-t, ékb. ilyen napi 2 órát, és rengeteget segített. Nem tudom, hogy az ettől volt-e, de pl. én úgy beszéltem annó mint a vízfolyás, plusz ami tuti hogy attól volt,, hogy rengeteg német kifejezés ragadt rám, szavak is, elég sok. Amire konkrétan emlékszem, hogy a szívleállást, a penészt, és az adósságot így tanultam meg. :D Biztos volt több is persze,, csak ezek olyan emlékezetesek. :)

Én a voxot néztem sokat, elég sok voltl annó az olyan műsor ott, amiben viszonylag lassan beszéltek, és így könnyebb volt megérteni.

2011. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan. Én gyerekkoromban a szüleimmel 10 évet éltem kint, anyám úgy ment akkor ki, h szinte semmit nem tudott, pár mondatot leszámítva. A Dallas-ból tanult meg pár hónap alatt olyan szinten, h már nem voltak gondjai. Én is ezt ajánlom inkább neked, vmi jó kis szappanoperát, ahol elég igénytelen maga a szöveg, rövidek a mondatok, könnyen ki lehet találni a cselekményt is, stb...
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

néhány német tv adón van feliratozás az esti filmekhez

ARD meg HR nevá adó pl ilyen..


nekem ezek segítettek sokat

2011. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*nevű
2011. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

teletext 150.oldalon szokott lenni a felirat


előző voltam

2011. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!