Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket válasszam inkább?...

Melyiket válasszam inkább? Egy felsőfokút vagy egy középfokút?

Figyelt kérdés
Van egy nyelvből középfokúm, és egy másikból alapfokúm. Melyiket érdemes szerintetek tanulni? A középből felsőfokúra fejleszteni a tudásom, vagy a másik nyelvből alapról középfokra. Sajnos a kettő együtt időhiány miatt nem megy.
2011. júl. 1. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem a felsőfokút.

de amint lesz időd,próbáld meg a másikat is fejleszteni.

viszont az sem mindegy,hogy milyen nyelvből van...

2011. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha most van időd, először én is a felsőfokút ajánlom, mivel középfokról felsőfokra nehezebb lépni, mint alapról középre.
2011. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez attól is függ, melyiket tudnád tanulás vagy munkahely szempontjából hasznosítani.

amúgy szerintem jobba megéri igazán jól ismerni egy nyelvet, mint 2-őt bizonytalanul.

szóval felsőfok

2011. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szituáció: angol lenne a felsőfok, abból a középfokommal igazából teljesen jól elboldogulok a munkahelyemen, bár nem tárgyalási szint, de társalgási szinten megy, szóval nem érzem, hogy a munka miatt fejlesztenem kellene minden áron.

A másik egy nyelv, ami esetleg pluszt jelenthet, ha valahova máshova mennék dolgozni, tehát akkor el tudnám mondani, hogy beszélek angolul középfokon és egy x nyelven is középfokon. Így több oldalúnak tűnnék talán, viszont ezt a nyelvet annyira nem keresik, ritka, hogy egy álláshirdetésben ilyet kérnek. Ezért nagy a dilemmám.

2011. júl. 1. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Az angol középfokról eljutni felsőfokra a legnehezebb. Ezért a másikat javasolnám.
2011. júl. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a munkahelyeden használod az angolt, akkor az jól karban van tartva, és bizonyosan fejlődik is. Csak azért nem csinálnék felsőfokút, hogy papírom legyen.


Szerintem a másik nyelvet tanuld, mert az alapfokú nyelvvizsga az gyengécske... az tényleg végképp nem jó sehová. A középfokot ellenben már "büszkén" beírhatod az önéletrajzodba :)


Angolból akkor tegyél felsőfokút, ha végképp nincs más választásod, minek akarsz még egy papírt ami azt bizonyítja amit te is tudsz?

2011. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!