Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy francia? Melyiket...

Német vagy francia? Melyiket kezdjem el hamarabb?

Figyelt kérdés
Azt mondják,hogy a német hasznosabb, de könnyebben tudsz magadnak munkát találni ha tudsz franciául,mert nem sokan beszélik. Vélemények,tapasztalatok?
2011. jún. 25. 16:00
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Az, hogy a németet csak Németországban beszélik, nem igaz.. ott van még 3 másik ország.

Magyarországon nagyon sok német vagy német érdekeltségű cég van, így munkakeresésnél is sokat segít. Magam és sok ismerősöm is tud németül, és egyikünk sem útálja. Az tény, hogy nem könnyű megtanulni, így aki nem tudja rendesen érthető, hogy panaszkodik.

Én először a németet tanultam meg, az óvoda végétől kezdtem. Tényleg nem olyan egyszerű, mint mondjuk az angol. Az sokkal könnyebb volt, 1,5-2 év alatt megtanulható.

Most kezdtem a franciát, valóban nehezebbnek tűnik a kiejtés meg az igeragozás, de a nyelv dallamos, szépen hangzik. Szerintem minden nyelvnek van valami szépsége (na jó, egy-két magánhangzót nélkülöző kivételével), és ha ezt megtalálja az ember, sokkal könnyebb megtanulni. Amúgy ha beszélsz angolul, németül, franciául, kb akárhová mehetsz.

Még egy szempont: mit tanulsz/dolgozol? Pl. az autóiparban francia meg német a legfőbb nyelv, de ha mondjuk telekommunikációval, szoftverekkel foglalkozozol, akkor (itthon) a német a nyerő.

2011. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

aha igazad van :) jelenleg nem dolgozom, 14 vagyok :D

es madj kulfoldon szeretnek elhelyezkedni,nem itthon. mernoknek keszulok, vagy epito- vagy gepeszmernoknek (:

koszi a valaszt! :))

2011. jún. 26. 13:01
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a németet javaslom, nem olyan nehéz az, ha rájössz a logikára. A névelőkhöz egy nagy fenék kell, amire leülsz, és beseggeled.

A melléknévragozást pedig én is gyűlöltem, de aztán leesett a tantusz. :) Tök logikus.


Némettel itthon is könnyebb elhelyezkedni, de ha nem jön be, még Ausztria, Németország és Svájc között is válogathatsz, sőt, még Hollandiában is el szokták fogadni, ha jól képzett munkaerőre van szükségük.

2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
király. köszi :-)
2011. jún. 26. 15:18
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Hollandiaban nemetet? Voltal mar te Hollandiaban? Angol nelkul te ott nem vagy ember (csak holland tudassal se). A nemetet mindenki lesz@rja (akarmilyen kepzett vagy).
2011. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
hú de sokat mondtál.. angol nélkül NYILVÁN nem boldogulsz sehol... egyébként pedig oda is kellhet valamennyi némettudás de nembaj.
2011. jún. 28. 19:17
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mondtam Hollandiát, mert tesómnak is, és a párom haverjának is lett ott munka, olyan területen, ahol szakemberhiány van.


Még csak nem is keresgéltek túl sokat. A cég annyit várt el, hogy németül VAGY angolul tudjanak, de legjobb lenne hollandul.

Nos, mindketten németesek, és ez elég is volt, persze odakint holland nyelvtanfolyamot is kezdtek.


Ja, és két külön cégről van szó, tehát gondolom nem ez a kettő ilyen lehetőség van csak.

2011. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
igen? az nem lehet rossz :D
2011. jún. 29. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!