Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy francia? Melyiket...

Német vagy francia? Melyiket kezdjem el hamarabb?

Figyelt kérdés
Azt mondják,hogy a német hasznosabb, de könnyebben tudsz magadnak munkát találni ha tudsz franciául,mert nem sokan beszélik. Vélemények,tapasztalatok?
2011. jún. 25. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen francia. Németül sokkal kevesebben beszélnek, Németországon kívül nem is használják.
2011. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát,azért elterjedt a német is( németo.,ausztria,svájc) köszi a választ :)
2011. jún. 25. 16:06
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
A francia sokkal szerethetőbb nyelv. Németül még azok sem szeretnek beszélni, akik tudnak..
2011. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
A németet 98 millióan beszélik, a franciát 79 millió 572 ezren, de a japánt/!/ 125 millióan. A németet sokan nem szeretik, a francia pedig csodaszép nyelv. A japán pedig büdösül érdekes!
2011. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
én németet tanulok, de akarok franciát is, de szerintem franciát !! angol után könnyebb, meg spanyol mellett is nagyon jó a francia..
2011. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nemtom durvább az fix de nincs bajom vele :) áhháhá japán (Y) xD
2011. jún. 25. 16:16
 7/18 A kérdező kommentje:
oké, spanyolul is tudok. köszi! :)
2011. jún. 25. 16:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A német valamivel hasznosabb és nehezebb. Ha nagyon utálod a németet, akkor válaszd a franciát, mert nehéz olyasmit tanulni, amit az ember utál.


"könnyebben tudsz magadnak munkát találni ha tudsz franciául"


Nem igazán. A némettudás az, ami drámaian javítja az elhelyezkedési esélyeket. A franciatudásnak is van némi értéke, de jóval kevesebb.

2011. jún. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nem tudom miért mondja mindenki, hogy a német nehezebb mint a francia mert nagyon nem :D hát igazságszerint nekem a német jobban tetszik. a franciában kb. a szavak felét nem ejtik ki...

nem tudom mit tanulok, majd amire lehetőségem lesz. de köszi a választ! :)

2011. jún. 26. 05:11
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehezebb, mert ugyan a franciában a szavak felét nem ejtik ki, de a kiejtés viszont logikus, ha megtanultad a szabályait. És csak 2 nem van, míg a németben 3, a többesszám többnyire -s, a németben meg teljesen random, a melléknevek ragozásáról meg már ne is beszéljünk, ami szerintem a német egyik legborzasztóbb aspektusa. Sok ismerősöm van, aki már letette a német felsőfokút, de amikor kérem őket hogy beszéljünk poénból németül, akkor senki sem akar, mert gyűlölik a nyelvet..
2011. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!