Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Átnézné valaki, hogy jól...

Átnézné valaki, hogy jól csináltam-e meg az angol házimat?

Figyelt kérdés

Itt van az angol házim:

[link]

[link]

[link]

[link]

Hétfőn kisérettségizek belőle, és nagyon félek tőle. Vannak hibák a leckémben? Valaki, aki jó angolból, kérem szépen nézze át!


2011. máj. 27. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Most már értem, miért mondogatja ÁLLANDÓAN az angoltanárom, hogy "írni kell bekezdéseket", meg hogy mennyire fontosak a BEKEZDÉSEK, mivel - mint mondta - ránz, és arra adja az első pontokat, hogy vannak-e. Azt is értem, miért mondja ennyiszer, hogy A HIVATALOS LEVÉLBEN NEM HASZNÁLNAK ÖSSZEVONT ALAKOKAT...
2011. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A többi? Use of English és reading?
2011. máj. 27. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
az elsot atfutottam, ami szembeotlo volt az az hogy abroad ele nem kell betenned az in t es az information-nal szerencsesebb a further information
2011. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

A levélben az "in abroad" az egyetlen szarvashiba; esetleg annyit tudok javasolni, hogy formális levélben udvariasabb nem használni a rövidítéseket ("I have" "I've" helyett, "I would "I'd" helyett), illetve a "what about" fordulat is inkább lazább stílusra jellemző, egy "Can you (please) tell me about..." vagy egy "Can you give/send me information about..." szerencsésebb lehet.


A 3. feladatsor rendben van.


A Szövegértés 20-asnál tévedsz - az A mondat azt jelenti, hogy "A motorosoknak nem szabad letérniük a főútvonalról, annak ellenére hogy a mellékutak is jó állapotban vannak." A szöveg viszont azt mondja hogy "A motorosoknak nem szükséges tétovázniuk hogy elhaggyák-e a főútvonalakat, mert még a mellékutak is kellőképpen jó állapotban vannak."


Ezenkívül a 23-asnál a B válasz közelebb van ahhoz amit a szöveg állít.


A 24-esnél jobb válasznak tűnik a B. "Residents" itt mintha arra utalna aki a hotelban vagy a fogadóban lakik, viszont a "helybéli" meghatározás a B-nél közelebb van ahhoz amit a szöveg állít, azaz hogy a kivétel a faluban élőkre vonatkozik.

2011. máj. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. máj. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!