Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz megtanulni az orosz...

Nehéz megtanulni az orosz nyelvet? Meglehet tanulni egy 1év alatt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon nehéz,szerintem,én emelt szinten tanulom,német-orosz nyelvspeces suliba járok.Attólfügg milyen szintre akarsz eljutni,vmint mennyi időt szánnál rá átlagosan.
2011. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz, csak hagyományosan csinálják a felhajtást körülötte. Egy kedves és általában könnyű nyelv, csak egyes részei nehezek (mondjuk a mozgást jelentő igék pontos használata), de enélkül jól elvagy. Nekem a legkönnyebb tantárgyam volt az iskolában az ofő után, és mindig ötös voltam belőle. Persze tanulni azért kell, meg érdeklődni is.
2011. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Nem nehezebb megtanulni, mint bármelyik másik nyelvet. Persze kell nyelvtan, nem lehet úgy, mint a gagyi angolban, hogy egy igeidővel elmahinál az ember. De hát a német is ilyen, mégis sok ember megtanulta.


A kérdésed pedig kissé értelmetlen: mit jelent az, hogy megtanulni? Egyrészt egy nyelvet sosem lehet teljesen megtanulni. Másrészt, ha tanultál már valaha nyelvet, akkor lehet sejtelmed arról, hogy milyen tempóban tudsz haladni, és így egy év alatt meddig tudnál eljutni.


Egyébként szerintem nagyon jó nyelv az orosz. Nem fogod megbánni, ha fektetsz bele energiát, és eljutsz odáig, hogy tudj oroszul olvasni, beszélgetni.

2011. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

én idén felsőfokú nyelvvizsgát tettem belőle. számomra nem volt nehéz,mert születésemtől fogva oroszul beszélgetek a szüleimmel, testvéreimmel stb...

1 év alatt viszont teljesen kizártnak tartom, hogy megtanuld, hacsak nem tudsz már egy(vagy több) szláv nyelvet anyanyelvi szinten (pl: ukrán, szlovák, bolgár).

Nehéz egy nyelv - aki nem így látja, az még nem ismeri eléggé. Angolnál, franciánál, olasznál jóval (sokkal) nehezebb.

Függ attól is, hol tanulod. Egyik ismerősöm három és fél éve jár bölcsészkarra, szlavisztikára (orosz szakirány) és egy mondatot sem tud kinyögni oroszul. Emellett vizsgázik folyamatosan orosz nyelvészetből, mondattanból, szemantikából stb..

Nehogy beiratkozz vmi bölcsész képzésre azzal a reménnyel,hogy majd megtanulsz ott oroszul, mert nagyon nagyot fogsz csalódni.

Keress fel anyanyelvű magántanárt, akinek a tudásában megbízhatsz. Sajnos sokan vállalnak orosz magántanítást elavult, évtizedekkel ezelőtt szerzett orosztudással, ami nagyon eredménytelen általában.

2011. máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

"Nehéz egy nyelv - aki nem így látja, az még nem ismeri eléggé."

Ez is lehet. De az is, hogy csak más a véleménye, mint neked, és nem riogatja az embereket fölöslegesen. Én házi versenyeket nyertem az iskolában, középfokú nyelvvizsgát tettem, és többször jártam kint nyelvterületen (egyszer egy egész hónapot), és mindannyiszor gond nélkül megértettem magam az emberekkel, nem kézzel-lábbal, hanem folyékonyan és helyesen beszélve. Igaz, nem anyanyelvként beszéltem. Szerintem ez elég alap ahhoz, hogy egy kezdőnek azt mondhassam, nem olyan nehéz. Az is igaz, hogy tanultam is keményen, mert érdekelt.

2011. máj. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No egy év az persze kevés, de ezt bármilyen más nyelvre is elmondhatnánk, az eszperantót leszámítva. Az nem minősíti egy nyelv nehézségét, ha valaki egy év alatt akarja megtanulni.
2011. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-9 hónap=középfokú ha heti 6x6 órában tanulja vki. én itt most intenzív tanfolyamra gondolok + állandó otthoni tanulásra. viszont ez nem bevált az emberek heti 2x2 3x3 órában tanulják, így a középfokú legalább 1-2 év.

nekem a spanyol középfok 9 hónap volt kb, heti 5x4 órában kb, de csak suliban foglalkoztam vele. az orosz viszont nehezebb mint a spanyol. attól is függ h mennyire érdekel. ha vki elszánt és tényleg érdekli akkor persze könnyebb

2011. júl. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!