Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még aki manapság alapfokú...

Van még aki manapság alapfokú nyelvvizsgára jelentkezik?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert tudom, hogy manapság nem sok hasznát venni egy alapfokú nyelvvizsga bizonyítványnak, mert szinte mindenhol a középfokot kérik. Én még 2007-ben alapfokúztam németből, akkor anno még nekem elég volt az alapfok a diplomámhoz. Angolt is tanultam, de még nem vagyok középszinten, és inkább alapra mennék el. Nem tudom, hogy mennyi értelme lenne. Csak azért gondoltam az alapot, mert jártam egy ingyenes angol tanfolyamra fél évet, és már ebből az alapot meg tudnám csinálni, a középfok az nem sikerült sajna, és jó lenne, ha fel tudnék mutatni egy papírt a fél éves tudásomról. Szerintetek mit tegyek?


25/N


2011. máj. 14. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a papír kell, akkor legyen mindenről, amit tudsz. Jól mutat az önéletrajzban, és valahol csak azért kérik, hogy legyen. De alapfokkal nem nagyon lehet szerintem társalogni, középfokkal is csak akkor, ha van gyakorlatod.
2011. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kidobott pénz. Ha beírod az önéletrajzodba inkább csak azt gondolják,hogy "csak ennyit tudsz".

Szerintem inkább tanulj egy fél évig és csináld meg a középfokút.

2011. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2006-ban diplomáztam,és akkor elég volt az alapfok.Majd később megcsináltam a középfokút.
2011. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem alapfokúnak valóban nem sok értelme van, kivéve ha egy munkahelyen kifejezetten az a feltétel, hogy LEGALÁBB alapfokú tudásod legyen. Ilyenkor érdemes megcsinálni, mert mondhatod, hogy alapfokú az megvan. Ellenkező esetben inkább még tanulj és próbáld a középfokút. Javaslom az ECL-t, mert véleményem szerint a többi nehezebb.
2011. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat! Megfontolom őket!
2011. máj. 16. 00:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Én pár éve csináltam egy alapfokú nyelvvizsgát, és inkább magamnak, mint önéletrajzba. Szóval nem azért, hogy majd ez jól mutat, meg ezzel megyek majd valamire, hanem azért, mert tanultam már egy ideje a nyelvet, és szerettem volna kapni valami megerősítést, hogy igen, jól haladok, eljutottam már legalább erre a szintre. Aztán úgyis a középfok a cél, ez inkább csak egy köztes állomás volt, magam miatt. Meg azért is, hogy lássam, hogy mik a követelmények. A lelkemnek mindenképp jót tett, és lelkesen folytattam a nyelvtanulást.
2011. okt. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hát én is így vagyok, mint Te, hogy a lelkemnek biztosan jót tenne, ha biztosra tudnám, hogy egy alapfokot meg tudok csinálni, lehet meg is csinálom! :)
2011. okt. 18. 11:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha pl másoddiplomát szeretnél, az első diplomához kötött középfokú nyelvtudás mellett kell egy új, alapfokú C típusú nyelvvizsga, bármilyen nyelvből,de nem lehet az, amiből már van középfokod :) Persze az alapfokút kiválthatod egy újabb középfokúval. Én pl az eszperantót csináltam meg alapfokon tavaly, és elsőre meglett. Ha viszont csak magadnak kell, akkor egyértelmű hogy a középpel jobban jársz.
2012. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó! Ezt eddig nem is tudtam, hogy a másoddiplomához elég egy alapfokú C, de most már tudom, még egyszer köszi!
2012. jan. 21. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Vannak munkahelyek ahol csak az alapfokú nyelvtudás szükséges. Oda tökéletes. Az egyik ismerősöm is most németből szeretne alapfokúzni, mert ezt kérik a munkahelyén. De ha ez a követelmény nem állna fenn akkor viszont semmi értelme nincsen. Azért egy alapfokú tudás az nem sok. Azzal még nyaralni se nagyon tudsz menni a célországba, hogy megértsd mit mondanak illetve te is megértesd magad.
2012. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!