Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mondatjavítás, anybody?...

Angol mondatjavítás, anybody? 1. Biztos vagyok abban, hogy még kávét sem fog főzni a felesége.2. Ugye, milyen olcsók voltak ezek a könyvek? 3. Milyen volt a reggel a forgalom? 4. Miért nem kérsz meg valakit?

Figyelt kérdés

1. I’m sure his wife won’t make even a coffee.

2. Weren’t these books cheap?! / These books cheap were, weren't?

3. What was the traffic like?

4. Why don’t you ask somebody? or Why don’t you ask anybody? (melyik a helyes és miért?


2011. máj. 14. 14:17
 1/9 Vree ***** válasza:

2. vége az "weren't they?" ha a második.


3. ha reggeli forgalom akkor ne hagyd ki hogy "morning traffic"


4. első, miért mondanád hogy "Miért nem kérsz meg bárkit"


Egyébként jó.

2011. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Itt nem érdemes nagyon kérdezned, mert nyelvekben elég gyakran félrevezetnek. Mindegyik mondatodban van hiba, inkább az angoltanároddal egyeztess..
2011. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. I’m sure his wife won’t even make coffee.

2. Weren’t these books cheap? / These books were cheap, weren't they?

3. What was the traffic like in the morning? What was the morning traffic like?

4. Why don’t you ask somebody?


Anybody az akarki/t jelent.

2011. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:

^ ^ Márhogy mi félrevezetjük? o_o Miért?


Mondjuk arra jó hogy bátorítsa hogy ne a nettel csináltassa a háziját. :D De láttam én olyan tanárt aki nem javítja ki rendesen - nem mondja meg mi volt a hiba. De ha igen akkor tényleg rá tartozik.


Mondjuk ém meg szoktam írni miért úgy van egy szabály ha ritka v. ha kérik. :D

2011. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Vree- az angoltanárhoz oda lehet menni óra után 2 percre, h elmondja mi és miért rossz/hiányzik. Nem szándékos félrevezetésre gondoltam, hanem sokan próbálnak segíteni, de hibásan teszik, mert nincsenek olyan szinten nyelvből, mint gondolják. Csak jó szándékkal írtam ezt le..
2011. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

threeyy! FromOz és Vree biztos nem vezet félre. FromOz már többször segített, Vree hozzászólásait is olvasgattam már, azzal sincs baj szerintem. :-) angoltanárom jelenleg nem ér rá, itt tudnak segíteni. Már az is elég, ha megerősítenek. :-)

Vree és FromOz! az első mondatban az even akkor hova tehető?

az utolsó mondatban azért somebodyval írtam, mert kérdésben és tagadásban az anybody használatos.

2011. máj. 14. 19:07
 7/9 Vree ***** válasza:

Ahová Oz tette az jó, "I’m sure his wife won’t even make coffee."


Egyébként a "won’t make even a coffee" is jó ha a kávét akarod hangsúlyozni ("Még egy kávét sem csinál"/"Nem csinál még egy kávét sem" - sok minden mást sem csinál, de hogy még kávét sem az már mindennek a teteje :D), bár egy tanár ezt középfokig valószínűleg hibának hiszi. :)


A somebody/anybody-nál arra gondolj hogy

* a "valaki" az mindig egy darab személy akiről legalábbis megközelítőleges elképzelésed van,

* a "bárki" pedig meghatározatlan számú és jellegű valaki.


Azt nem mondanám hogy kérdésben és tagadásban az anybody használatos, csak ők komolyabban veszik ezt a megkülönböztetést.

Pl. magyarul nem tudnánk hogy ilyenkor mi a különbség ha azt mondjuk "valaki", de ők igen:


"Meglátogattál valakit?"


Did you visit anybody?= meglátogattál ott valakit, bárkit, akárhány embert, minden érdekel?

Did you visit somebody? = meglátogattál ott valakit, esetleg egy konkrét személyt?


"Nem akarom hogy valaki meglásson."


I don't want somebody to see me. = Nem akarom, hogy valaki (egy konkrét személy akit nem akarok megnevezni) meglásson.


I don't want anybody to see me. = Nemakarom hogy valaki/bárki meglásson.


Pl. használhatnád így a "Why don’t you ask anybody?"-t hogy: "Én egy megbízható ember vagyok. Miért nem kérdezel meg bárkit?" "I'm a reliable person, Why don't you ask anybody?" (Mindegy kit és hány embert kérdezel meg, ugyanazt fogják mondani rólam, hogy megbízható vagyok - állítom én.)


Bocs, lehet részletesebb volt mint amire szükség volt. :)

2011. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy vetted a fáradtságot, és ilyen részletesen válaszoltál. :-p
2011. máj. 15. 07:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo,

Orulok, hogy neha tudok segiteni.

2011. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!