Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgaközpontot...

Milyen nyelvvizsgaközpontot ajánlasz? (tapasztalatokat is szeretnék)

Figyelt kérdés

elvileg befejeztem azt az anyagot ami elég egy középszintű angol nyelvvizsgához. örülök ha meglesz a 60%,úgyhogy valami olyat szeretnék ami azért elismert,egyetemi pontokba is jó,de nem a legnehezebb.


nyáron 3 hónapot dolgozok külföldön napi 10 órát,így nem lesz időm foglalkozni a nyelvvel,így szeptemberben szeretnék gyors átismételni,plusz pár tipikus nyelvvizsga tesztet csinálni,és októberben akarok vizsgázni menni.


hogy miért nem tanulom meg jobban és miért nem megyek később? (mondjuk a 100% szintig,ne a 60%ra?),egyszerű: december,emelt DSD C1 német, február-március szakmai vizsgák, utána érettségi. és kellenek a pontok az egyetemhez.


tapasztalatokat szeretnék,véleményeket! (eddig az euroexamre gondoltam,de nem vagyok benne biztos még)


2011. máj. 9. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
hát én voltam euro-n, de nekem nem olyan jó a hallásom, nem értem a magnót egyszerűen, és hát meg is buktam. nem nagyon ajánlom. van az origo, oda csak akkor menj, ha nagyon jól tudsz fordítani. dexam, vagy bme ezek nagyon könnyűek az egyiket a debreceni, a másikat a budapesti egyetem csinálja. van még a telc és az ecl, ezek olyan közepesek, de valamelyiken nagyon nehéz a magnó csak sajnos nem tudom melyiken. Hát én végül is dexamot csináltam elsőre átmentem, nagyon könnyű volt.
2011. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a BME vizsga elég könnyű, tapasztalat. A TELCről azt hallottam, könnyű. Az Origó személyes kedvencem, mivel lehet szótárat használni, de ott rettentően tudni kell a nyelvtant, de nem nagyon szívatnak meg egyébként. Az Euroexamen felsőfokon voltam, az szerintem nehezebb volt, mint máshol, de a középszint elvileg nem nehéz.

Szóval ha a nyelvtant tudod, és tudsz fordítani, ahogy az előző is mondta, az Origós a legjobb.

2011. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért kell pontért a közép - a felsőfokkal már kimaxolod a nyelvvizsgapontokat. Vagy a német emeltet akarod majd beszámíttatni?
2011. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

katedra..

ha eleget fizetsz kezedben a vizsga :) ;)

tapasztalat :D

2011. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :) 3. válaszoló,az emelt nyelvvizsgámmal nem lesz meg a max pluszpontszám!
2011. máj. 15. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Emelt érettségire jár 40 pont, ekkor semmilyen nyelvvizsgát nem számítanak be az adott nyelvből, viszont 60% fölött kiváltasz vele egy középfokú nyelvvizsgát.


Felsőfokra=C1-re jár 40 pont, ha középszinten érettségizel vagy nem érettségizel az adott nyelvből. Ez a középfokú nyelvvizsgára is igaz, csak 28 ponttal.


Nyelvekkel maximális pluszpontot úgy tudsz elérni, ha egy nyelvből van egy felsőfokúd, a másik nyelvből pedig emelt érettségit teszel. Mivel németből a DSD-vizsgával megkapod a felsőfokot, érdemes az angol emelt érettségivel próbálkoznod, ha másból nem teszel emeltet.

2011. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!