Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol középfokú nyelvvi...

Melyik angol középfokú nyelvvizsgára könnyebb felkészülni? Tapasztalatokat légyszi.!

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a továbbtanulásom szempontjából kellenek a pluszpontok... sajna nem vagyok valami nagy zseni angolból... de muszáj lesz leraknom valamikor... már 7 éve tanulom amúgy ... de az angoltanárunk lóf*szt sem tanít szóval majd nyáron különtanárhoz járok... egy nyár alatt fel lehet készülni? amúgy szorgalomból nem lenne hiány mert szorgalmas vagyok és amit eltervezek azt véghez is viszem....
2011. jan. 18. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem írásbeliben a pannon, szóbeliben pedig az origó jött be :)
2011. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
VÁltozó kinek mi a könnyű. Nekem a legkönnyebb dexam írásbeli + origo szóbeli volt.
2011. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy az ECL jó, főleg, ha van aki a párod lesz a szóbelin. Ha nincs akkor TELC. Töltsd le a próba feladatsorokat.
2011. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
euroexamről mi a véleményetek?:)
2011. jan. 18. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy lóf.aszt sem tanít? Szerintem próbálj meg odamenni hozzá, és érdeklődj, hogy mit javasol.

Attól függ, mennyit tudsz angolból. Én 1 hónap alatt készültem föl rá, egy gyors nyelvtanfolyamon voltam(30 óra, Katedra, Szeged, TELC), ott mindig adtak témákat, amiről írhattunk, azokat is kijavították, meg a leveleket is; kaptunk sok szólistát különböző témákból(hú, nagyon sok szó volt, ha azokat tudtad, akkor nagy bajba nem kerülhettél - ez az "Angol társalgási témák" című könyvből volt másolva(vagyis valami ilyesmi a címe), de az 1000 kérdés 1000 válasz is hasonlónak néz ki nagyon( ***** csináltunk feladatlapokat, amiket ki is javítottunk, magnóhallgatás és természetesen próbavizsga is volt. Ó, és a legfontosabb nyelvtanokat is átvettük(a nyelvtani összefoglalók(darabonként 2 feladattal) a New English File tankönyvekből voltak kimásolva(én amúgy is abból tanulok)).

A vizsga mondhatni jó volt, a feladatok "közepesen nehezek" voltak, a levél egyenesen könnyű, a beszélgetés is könnyű volt, a hallgatás(az lett a legrosszabb, de még az is megvolt 60%) is sikerült.

NE az oldalon nézd meg a próbafeladatot, mert elveszi tőle a kedvedet, annyira nehéz; a vizsga nem olyan bonyolult, nézd meg a feladatokat ebből a könyvből:

*****

*****

*****

(nem az én feltöltésem). Azt mondtad, szorgalmas vagy: hát akkor gyerünk, tanulj szavakat addig, írogass leveleket, fejtsd ki a véleményedet írásban(elviheted ezeket az angoltanárodnak, ha megnézi) és szóban is, annyival előrébb leszel. Nézz filmeket, sorozatokat angol felirattal(ha valami angol sorozatot szeretsz, az még jobb, mert a hallgatás nagy része általában britangolul van), és használd annyit a nyelvet, amennyit tudod.

Őszintén megmondom, nekem fogalmam sincs az Euroexamről, viszont a kétnyelvű nem annyira nekem való, mert fordítani nem szeretek...mondjuk hallottam, hogy van belőle egynyelvű is.

A TELC-et ajánlani tudom, tényleg minden úgy történt, ahogy mondták(Itt a TELC vizsga menetéről egy "kicsit" részletesebben: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Euro telc ecl ezekről csak rosszat hallottam szinte
2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!