Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy jut nektek időtök mindenn...

Hogy jut nektek időtök mindennap gyakorolni az angolt? De hogy lehet erre mindennap időt és türelmet szakítani?

Figyelt kérdés
Már aki persze folyékonyan, maximálisan szeretne beszélni, az gondolom mindennap kell, hogy foglalkozzon vele, legalábbis az én elvem ez.
2011. máj. 8. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és kérdésedre a válasz... én mindig be fogom osztani,hogy nem sokat, naponta 1-2x fél órát, vagy fokozatosan emelem. Vagy nekem az segít,ha úgy tanulom a szavakat,hogy közben mondatokat találok ki,hogy mit mondanék,ha ebben a témában kérdeznének nyelvvizsgán (vagy bárhol máshol).

Meg a tanulás egy része legyen érdekes. Szóval egy kis film, vagy novella. Ami érdekel.

2011. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
lehet nekem is a lustaság , de ha már megvan a középfokú nyelvvizsgád akkor tuti menni fog az emelt szint :)
2011. máj. 21. 16:36
 13/17 anonim ***** válasza:

Köszi :) Remélem, még tanulok rá. Meg az osztályozóra, mégis 2 év anyaga.

Jó tanulást! :)

2011. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerű: mindent lefordítok magamban, amit látok hallok.

Az a durva, hogy ez nekem magától jön. Nem kell külön késztetnem az agyamat rá, sokszor hallok egy párbeszédet, és az agyamban bekapcsol a "fordítómotor". Van úgy, hogy nem bírok egyszeráen egy filmet megnézni, mert nem a történetre figyelek, mert az agyam azzal van elfoglalva, hogy fordítson. Ráadásul ilyenkor sokszor bejönnek szavak, amiket felugrok, és felírok, ismétlésképpen. Például egyszer néztem az Akit buldózernek hívnak c. filmet. Ott Bud Spencer egy porlasztóról beszélt. Mikor elkezdtem gondolkodni, hogy mi a fene a porlasztó angolul, beugrott rögtön, hogy vaporizer. Fogalmam sincs, honnan jött, alig gondolkodtam rajta, egyszerűen csak beugrott, mint mikor beírsz valamit a netes szótárba és kiadja a találatot.


Ezt tudom neked is javasolni, hogy fordítgass mindig magadban, akkor naprakész maradsz:D

2011. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
hát ehhez szerintem az is szükséges , könnyen megtud jegyezni a szavakat ami nekem sajnos nem nagyon megy...
2011. máj. 21. 21:59
 16/17 anonim ***** válasza:

Film,sorozatok,Tv csatornák,könyvek.

Ezeket én mind angolul csinálom.

HARRY POTTER t is angolul vettem meg és sokkal jobb :)


nincs egy olyan nap hogy ne használnám a nyelvet(Angol).:)


Soval én inkább arra lennék kiváncs hogy lehet egy nap nem használni az angolt ??

2011. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az is jó gyakorlás ha dalszövegeket fordítasz.

Az ismeretlen szavakat kiírod és megtanulod.Szerintem biztos van olyan angol nyelvű szám amit szeretsz és érdekelhet hogy miről szól. Vagy ha DVD-t nézel, állítsd át a nyelvet angolra,a feliratot pedig magyarra,így hallod az angol szöveget és magyarul tudod követni hogy miről van szó.Vagy, ha a feliratot is angolra állítod, akkor figyelheted a kiejtést. Én már 8 éve tanulok angolt és úgy érzem hogy nem haladtam túl sokat,mert egy idő után már nem érdekelt annyira a nyelv.De rájöttem hogy tényleg jó lenne ha tudnék angolul sokkal könnyebb lenne minden.A világon mindenféle emberrel lehet így ismerkedni,(aki beszéli a nyelvet).Az interneten is ismerkedhetsz olyan emberekkel akik beszélnek angolul és megkérheted őket hogy levelezzenek veled, hogy gyakorold a nyelvet.Ha külföldi emberrel levelezel akkor beszélgethettek az adott országról kultúráról,szokásokról, stb.

Egyszer nekem írt egy svéd lány,(nem tudta hogy magyar vagyok)én webfordítóval válaszoltam neki,és megkérdeztem hogy beszél-e angolul? Sajnos csak egy kicsit beszélt (egy 12 éves kislányról van szó)Ezért egy darabig svédül irkáltunk egymásnak,a levél fordítás és írás közben meg is tanultam néhány svéd szót :D

Elhatároztam hogy nyáron rengeteget fogok az angollal foglalkozni. Ismerek néhány jó oldalt ahol lehet tanulni online, mindenkinek ajánlom. :)

[link] <-(ezen az oldalon ha rákattintasz egy szóra fel is olvassák,én is csak nem rég jöttem rá:)

[link]

[link]

[link]

[link]

És még rengeteg ezekhez hasonló oldal van, keress rá google-n.

Sok sikert és kitartást a tanuláshoz :)

2011. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!