Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angoltudásom? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Igazából angliában vagyok, és sokat beszélgetek, azzal nincs gond. De a nyelvtan részét nemigazán tudom alkalmazni. Hiába tanultam otthon évekig, a gyakorlatban összevissza használom a szerkezeteket, igeidőket. Hogyan tudnám jobban tudatosítani? Nyelvsuliba nincs lehetőségem menni... (egyébként írásban semmi problémám az angollal, simán meg tudok fogalmazni hosszabb szövegeket is minimális hibákkal)
2011. ápr. 30. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát érdekes szituációban vagy. Ha csak a nyelvtantudás hiányzik (tehát szókinccsel nincsen nagy probléma) akkor ajánlom a [link] könyvet (Ez Angliában is tutira hogy kapható). Ez nagyon részletesen mutatja be a nyelvtant, át kell magadat rágni rajta valahogy. Bár vannak a Headway könyvek is, de azokból sok minden hiányzik, szókincsük pocsék, a mindennapi szófordulatok a Lifelines jobban megtalálhatóak.
2011. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

úú köszönöm, igen, tudom, hogy a headway nagyon gáz, abból tanultam még gimi legelején a középfokú előtt. A szókincsemmel nincs baj, csak azt kell még fejleszteni, hogy pl bulikban a helyi angolok által használt szlenget nemmindig értem, de azt úgyse könyvekből fogom megtanulni :D

A nyelvtant is tudom úgy elméletben, valahogy alkalmazni kéne már csak, de hiába tudom, hogy hogy van, nem úgy hagyja el a számat :D

2011. máj. 1. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!