Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Portugál, spanyol vagy orosz?

Portugál, spanyol vagy orosz?

Figyelt kérdés
Szeretnék harmadik nyelvet tanulni és a portugálra esett a választásom, de azt hallom hogy az orosznak van jövője ezért azt kéne tanulni , tetszik is de Oroszországot nem igazán szeretem. A spanyol is marhára tetszik , viszont már vettem két drága portugál könyvet:S és már el is kezdtem tanulni,nagyon szeretem Brazíliát Még mindig nagyon szeretem,de elméletileg a három közül ennek van a legkevesebb haszna:S Szerintetek vágjak bele komolyan a portugálba vagy kezdjek el mást?:S
2011. ápr. 24. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Mivel a portugál olyan, mint amikor egy orosz spanyolul beszél, ezért mindhárom.


Jövője minden nyelvnek van, csak az a kérdés, milyen.


Brazília feltörekvő gazdasági hatalom, amíg lesz olaja és gáza (most találtak egy csomót), Oroszország szóról szóra ugyanez. Az orosz egy hajszállal jelentősebb, Európában meg sokkal jelentősebb, egyébként az orosz és a portugál kb. ugyanaz a súlycsoport, regionális nyelvek. Az angollal sohasem fognak versenyezni, de a némettel se nagyon.


Ha nem vagy motivált, a tanulás nem fog menni. Ha az orosszal szemben ellenérzésed van, nem tudod megtanulni. Az orosz előnye viszont az ingyen korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló anyag (könyvek, filmek) az interneten, az oroszok ugyanis mindent feltöltenek, a copyright nem izgatja őket. Az orosz mögött több klasszikus irodalom, izgalmasabb történelem, és sokkal több szakmai és tudományos mű áll, mint a portugál vagy a spanyol mögött. De ha utálod, akkor nem érdemes kínoznod magad vele. Szerintem meg lehet kedvelni, mert Oroszország és az orosz történelem nagy és bonyolult, sok mindenki találhat benne neki megfelelőt.


A portugál lefelé kompatibilis a spanyollal, tehát ha a spanyol/portugál párosban gondolkodsz, akkor érdemes a portugállal kezdeni, mert a spanyol ahhoz képest egyszerűbb egy fokkal. A könyveidet nem vetted hiába. Ha kedved van hozzá, gyorsan megtanulhatod a portugált, utána a spanyol igazán könnyű lesz, és ez a kettő együtt ér annyit, mint az orosz. A helyedben persze hosszú távon mindhármat tanulnám...

2011. ápr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én az oroszt választanám.
2011. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!