Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Portugal, kinai vagy orosz?...

Portugal, kinai vagy orosz? Melyik szakot valasztanad, es miert?

Figyelt kérdés

Magyar-angol szakon kezdem meg egyetemi tanulmanyaimat szeptemberben. A kovetkezo ev szeptembereben meg egy szakot fel akarok venni, mert akkor mehet minden allamin.


3 szakot fogok megjelolni: kinai, portugal, orosz. A vegso sorrendet ugye raerek majd kesobb eldonteni, de ha most kene valasztanom, nem tudnek.


A kinaiban csak az vonz, hogy nagy lehetosegek vannak benne. Az oroszban az irodalom, a kultura fogott meg. A portugal nyelv, kultura pedig a nagy szerelmem.


Te melyiket valasztanad elso helyre?


Lenyegeben mindharom erdekel, mindharmat elvezettel csinalnam, a nyelverzekem is jo.


2009. ápr. 17. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A kínai az nagyon durvás... én a helyedben a portugállal próbálkoznék, mert az könnyen tanulható, szép hangzású nyelv és amúgy is nagy szenvedélyed :) Én speciel oroszt választottam, de nagyon kemény úgy, hogy előtte nem tudtam egy fél mmondatot sem...
2009. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A kínait ne válazd csak azért, mert nagy a lehetőségek tárháza (ami amúgy szín igaz).

fontos, hogy legyen vmiféle vonzódásod, érdeklődésed az adott terület iránt, mert kül. motiváció hiányában pár félév alatt akár meg is gyűlölheted az egészet, púp lesz a hátadon.

az orosz is tökéletes választás, pláne, hogy érdekel a kultúra és az irodalmi rész is. én a helyedben erre mennék, én is nagyon szeretem az orosz irodalmat, sztem zseniális szerzőik voltak.

2009. ápr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindkettotoknek.


A "baj" az, hogy nekem mindharom nyelvhez, kulturahoz van vonzodasom, maskepp fel sem merulnenek. De teny, hogy a 3 kozul a kinai all tolem legtavolabb.


Szerintetek el lehet ezen szakok barmelyikevel (+ ugye a leendo magyar-angol tanari vegzettsegem, ami tudom, nem sokat er, de en szeretem) helyezkedni?

2009. ápr. 17. 23:47
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
én az oroszt választanám.nem is olyan nehéz mint pl.a kínai.de jobban hasznosítható mint a portugál...bár ha portugálul megtanulsz utána meg már egy lépés a spanyol.--2IN1---de én az oroszt ajánlom...egyre kevesebb fiatal beszéli..mondjuk ha csak az irodalma vonz,az nem a legjobb,a mindennapos nyelvet kellenne elsajítítanod...
2009. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
##kellene
2009. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az orosszal több lenne a munkalehetőség, viszont a portugállal kevesebb a konkurencia. A kínait azért nem mondom, mert szerintem többet ér az előző kettőnél, de mondtad, hogy a legtávolabb áll tőled. Már csak azt kell eldöntenet, hogy számodra mi a fontosabb, a biztonság (orosz) vagy a kihívás (portugál), esetleg a mégnagyobb kihívás (kínai)?
2009. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom az ujabb valaszokat.


Azt hiszem, a kinait teszem majd utolso helyre, mert az tenyleg a legnagyobb kihivas, es nekem meg lesz mellette egy fo- es egy minor szakom (magyar+angol), nem akarok a sokat markol keveset fog hibaba esni.


Az oroszban valoban az irodalom fogott meg, de en mindenkepp meg akarom tanulni a nyelvet is, mert celjaim egyike, hogy oroszul olvassak Tolsztojt. :)

2009. ápr. 18. 09:28
 8/8 schweinii válasza:
Szia nem lebeszélnu akarlak de a portugál nagyon negéz ha nem tanultál újlatin nyelvet... Jól hangzik de első évben egy szenvedés, a nyelvtan nagyon durva szerintem az orisz könnyebb, nekem legalábbis az volt de a portugált is szeretem, csak az eleje egy szenvedés :D
2014. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!