Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a német nyelvet alapszinten?

Figyelt kérdés
A nyáron lehet hogy neki állnék, van hozzá anyagom is, tényleg csak egy alap szintig kellene eljutni szeptemberig... Most megyek gimnáziumba, és egy angol középfokú nyelvvizsgám most lesz. Németből is le szeretném tenni még gimnáziumban, és erre több esély van, hogyha alapszinten indulok már a gimibe. Nyelvérzékem van, könnyen tanulok. Szerintetek sikerül?
2011. ápr. 21. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
tökjó, én is pont ezt akarom, csak nekem a diplomához kell :) kíváncsi vagyok a válaszokra.
2011. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
angolból erős középszinten vagyok, viszont németből 0-án... angol tagozatra ha megyek gimibe, akkor olyanokkal lennék együtt, akiknek vagy nincs nyelvvizsgájuk, de a közeljövőben szeretnének, vagy még csak alapszinten állnak. viszont ha egy alapszinten megtudnék tanulni németül, mehetnék szeptembertől német szakra, egy év alatt megtanulhatnék felsőfokú angol nyelvvizsgára mindent, és 2éven belül lenne egy angol felsőfokú nyelvvizsgám, és egy német közép. vagy olyat is csinálhatnék, hogy osztályozóvizsgát teszek angolból, ha sikerül megcsinálni minden éven 5ös lennék angolból, és vagy angolt viszem tovább 4órába hetente(plusz a német órák ugye a fő tantárgy emelt szinten) vagy a németből veszem azt a 4plusz órát, vagy még egy nyelvet felvehetnék...:) ezért gondolkozok azon, hogy a németet 3-5hónap alatt milyen szinten lehetne megtanulni.
2011. ápr. 21. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt nulláról eljutottam az alapfokú "C" nyelvvizsgáig (Origo rendszerű).

1.700 szavas aktív szókincs (számok, hónapok nevei nélkül) + alapnyelvtan és a Kontakt sárga könyve elég volt. Ja és napi egy óra legalább.

2011. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.:) megpróbálom. ugy néz ki lesz tanár is.:)
2011. ápr. 21. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudok németül, elég könnyen megtanultam, pedig elég rossz a nyelvérzékem.(angolt is tanultam négy évid, de semmi:S)

Hogyha alapfokúzni szeretnél, akkor CSAK az origóra érdemes elmenni.

Ami nagyon fontos az a szókincs, illetve, hogy a főnevek névelőit is megtanuld, ez majd a nyelvtanban lesz fontos.

Ha tudsz nézz sok német filmet, és olvass német újságokat.

Cosmo,glamout stb...biztos találsz olyat, amilyeiket magyarul is szereted:)


ha van kérdésed írj, így hirtelen ennyi jutott az eszembe:)

Sok sikert és kitartást! Ha még nehezen is megy először, hodd el könnyen belejössz.

És inkább mindennap foglalkozz vele 10 percet, mint heti egyszer de akkor több órán keresztül.;)

2011. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szia, köszi a választ. Lesz tanárom, és 2-3 naponta a nyáron összejárunk majd. egyelőre nem nyelvvizsgázni szeretnék, de az i benne lesz az 5 éves tervembe, de az már akkor középfokú lesz. :)
2011. ápr. 29. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!