Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 nap alatt meg lehet tanulni...

3 nap alatt meg lehet tanulni 15 német összetett és többszörösen összetett mondatot? Kb mennyi idő?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 09:39
 1/5 anonim válasza:
Szerintem meg lehet, ha tényleg csak arra koncentrálsz, de persze ez egyéntől is függ, én biztos nem tudnám megtanulni, még ha az életem függene is tőle, akkor sem...
2011. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15mondat 1óra.
2011. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletesen meg lehet tanulni!

Be kell magolnod?

Kezdeném minden esetre azzal, hogy lefordítom magyarra. Közben ki is írnám egy lapra a magyar jelentést. Ha gyorsítani akarod a folyamatot biztos szívesen segítünk , ha leírod ide ezeket.

Utána elemzném a mondatokat milyen kifejezések szerepelnek benne, milyen nyelvtani dolgok, szórend, stb.

Miután jópárszor átnézegetted a mondtaokat. Próbáld meg leírni. Aztán javítsd ki magad. Próbáld meg memorizálni a hibákat. Idáig mindenképp el kellene jutnod a z első napon.

A 2. és harmadik napon pedig ezt kellene ismételni: átnézni a mondatokat, megpróbálni leírni, ellenőrizni magad, memorizálni a hibákat. A 3.nap szerintem tökéletesen kell, hogy menjen a dolog.

Fontos!! Csak akkor tanuld meg a német mondatokat, ha az eredeti szöveg, ha te fordítgattad, akkor először ellenőiztesd! Rossz mondatokat ne memorizálj!

Ha összefüggő szöveg, akkor próbáld meg a szövegösszefüggést is megjegyezni. Melyik gondolatból mi következik.

Jó munkát!

2011. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 mondat? 3 nap? Ne viccelj már. M?ég akkor is meg lehet tanulni pár óra alatt, ha gimis vagy. (Ha egyetemista lennél, biztos nem lenne több fél-1 óránál:D)
2011. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 nap alatt 15 mondatot??? 15 komplett leckét a könyvből!
2011. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!