Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kicsit amerikai angol nem...

Kicsit amerikai angol nem teljesen értem valaki leforditaná?

Figyelt kérdés

Guess I needed

Sometime to get away

I needed some peace of mind

Some peace of mind that'll stay

So I thumbed it

Down to sixth and L.A.

Maybe your greyhound

Could be my way

Police and niggers

That's right

Get out of my way

Don't need to buy none of your

Goldchains today

I don't need no bracelets

Clamped in front of my back

Just need my ticket till then

Won't you cut me some slack



You're one in a million

Yeah, that's what you are

You're one in a million, babe

You are a shooting star

Maybe someday we'll see you

Before you make us cry

You know we tried to reach you

But you were much to high

Much to high



Immigrants and faggots

They make no sense to me

They come to our country

And think they'll do as they please

Like start some mini Iran

Or spread some fucking disease

They talk so many goddamn ways

It's all greek to me

Well some say I'm lazy

And others say that's just me

Some say I'm crazy

I guess I'll always be

But it's been such a long time

Since I knew right from wrong

It's all the means to an end, I,

I keep on movin' along



Radicals and racists

Don't point your finger at me

I'm a small town white boy

Just tryin' to make ends meet

Don't need your religion

Don't watch that much TV

Just makin' my livin', baby,

Well that's enough for me



Köszi Szépen!


2011. ápr. 9. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetlen a millióból /One in a million/


Azt hiszem, hogy szükségem volt néha arra, hogy elmenjek

Kellett egy kis nyugalom,

Ha egy kis béke lett volna.

Fittyet hánytam a hatodik emeletre és Los Angeles-re,

Talán egy távolsági busz kísért az utamon.


Rendőrök és négerek, rendben van

Álljátok csak el az utam!

Nem akarom megvenni egyetlen

Aranyláncotokat se ma,

Nincs szükségem bilincsre se

Hogy elszorítsátok a hátamon.

Csak a jegyemre van szükségem; addig

Nem fogtok békén hagyni?


Refrén:


Egyetlen vagy a millióból

Ez vagy te

Egyetlen vagy a millióból kicsim

Egy hullócsillag vagy

Talán egyszer újra látunk

Mielőtt még megsirattatnál minket

Tudod, hogy téged próbálunk elérni

De túl magasan vagy

Túl magasan! Túl magasan!

Túl magasan!


Bevándorlók és homokosok

Nem hatnak meg

Ide jönnek az országunkba

És azt hiszik, hogy azt tehetnek, amit csak akarnak

Mint egy mini Irán kezdete

Vagy, valamilyen rohadt betegség terjesztése

Ezer féle képpen beszélnek

Az nekem mind kínai (eredeti szövegben görög de magyarban a kínait szoktuk használni)

Egyesek azt, mondják, hogy lusta vagyok

Mások pedig, hogy én csak az vagyok

Egyesek szerint őrült vagyok

Azt hiszem, mindig az is leszek.

Olyan rég volt már

Mikor még különbséget tudtam tenni jó és rossz között.

Minden jelentős dolog egyszer véget ér

S én ugyanúgy fogom folytatni.


Radikálisok és rasszisták

Ujjal se érjetek hozzám!

Egy kisvárosi fehér fiú vagyok

Megpróbálok eleget tenni a következőknek:

Megszabadulni a vallásotoktól és

Kevesebb tévét nézni.

Csak alakítani az életem, kicsim

Mert elegem van már!


http://www.youtube.com/watch?v=U5rejzm3PhQ&feature=related


A Guns N Roses One in a million c. dala 1989-ben jelent meg a Lies c. albumon. A dalt rengeteg támadás és vita érte a szövege miatt. Axl Rose beszél a dalban többek közt a homoszexualitásról „faggots” és a rasszizmusról „niggers”. Ez nagy vitát váltott ki a banda körül. A tagok ekkor egyhangúlag elhatározták, hogy többet nem adják elő élőben a dalt. Az incidens nem érintette az album eladását, melyből 12 millió kelt el.


Axl Rose így nyilatkozott a támadásokra reagálva:

„Csak kétszer játszottam el a One in a million-t koncerten. Nem játszom el többé mivel túl veszélyesnek tartom, és mert nem vagyok bizalommal az emberek iránt ezzel a darabbal. Nem akarom színpadon előadni a One in a million-t tudván, hogy tömegben rengeteg olyan van aki tele van előítéletekkel. Az csak olaj lenne a tűzre. Nehéz szembe szállni azon ténnyel, hogy ezt a dalt a lemezen az emberek a saját céljaikra és előítéleteikre használják fel. Minden nap felteszem magamnak a kérdést: Vajon vissza kellene vonnom a dalt? Vagy hagyjam meg a dalt művészi teljességében? Vonjam vissza és magam cenzúrázzam? De várjunk csak én cenzúra ellenes vagyok. Ez egy nehezen áttörhető probléma. Az egyetlen eszköze a szembeszállásnak, ha beszélünk erről a témáról. Nem szeretem a károkat amiket a dal okozott, nem szeretem az előítéleteket és nem szeretem azt a tényt, hogy a dal előidézte az emberek előítéleteit. Ez nagy gond számomra. A dalt folyamatosan felhasználják a banda ellen, és ellenem is, és egyáltalán nem számít az, hogy valójában mit is akartam mondani ezzel a dallal.”


Axl Rose kijelentett, hogy nem gyűlöli a homoszexuálisokat,-( annak ellenére, hogy köztudott, hogy 4 éves korában a nevelőapja szexuálisan zaklatta őt)- és bizonyítékul azt hozta fel, hogy a zenei világban a két példaképe Freddie Mercury, és Elton John. (1991-ben aztán fel is lépett Elton Johnnal a Freddie Mercury emlékkoncerten és közösen előadták a Bohém rapszódiát, Ill. az MTV music awards-on közösen zongorázták a November rain-t.) Ugyanakkor Axl azt is hozzátette, hogy nem érti meg a homoszexuálisokat. Szerinte ők a saját világukban élnek.

Azt nyilatkozta továbbá hogy a „niggers” szó alatt Ő nem szükségszerűen azokra gondolt akik a feketékhez, mint emberi fajhoz tartoznak.

Slash (vezető gitáros) akinek az édesanyja fekete, így nyilatkozott a dalról. „ Nem támogattam a dalt de ugyanakkor nem is elleneztem. Mikor Axl először előjött a dallal, és tényleg meg akarta írni, azt mondtam, hogy nem hiszem, hogy nagyon cool lenne. Nem sajnálom, hogy megszületett a One in a million, csak azt sajnálom, amin keresztül mentünk miatta, és amit az emberek személyes érzéseik sértéseként fogtak fel belőle.”


Akkor végül is miről szól ez a dal??? Tehetjük fel a jogosan a kérdést ennyi ködösítés után. Erre Axl a Don't Damn Me c. dalban adott választ a Use your illusion I. c. albumon, mely elmagyarázza, hogy mit is kellett volna kiolvasni a One in a million sorai közül.

2011. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fúúú köszönöm a kimerítő választ!

Amúgy imádom mindkét számot, meg még a shotgun blues-t és az Ain't Fun-t is!

2011. ápr. 9. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!