Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljak franciát vagy ne?

Tanuljak franciát vagy ne?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy én nagyon szeretnék spanyolt tanulni, de abban az iskolában ahova megyek majd nem lehet... A választható nyelvek: német, francia, latin. Ez számomra nem túl biztató, de ez van. Az érvek, hogy hogy gondolkozom.

Latin: nem megyek vele semmire, meg nehéz is, plusz nem is tetszik, szóval ez eleve kizárva...

Német: igazából nem tetszik, mert szerintem csúnya, az a sok mássalhangzó és a kiejtés is, szóval értitek, egyszóval ez sem tetszik, de nincs kizárva...

Francia: ezen vacillálok, hogy most akkor inkább legyen ez, csak nem tudom, hogy mennyire nehéz, és hogy mire mennék vele...

Még egy kérdés: Melyik áll legközelebb a spanyolhoz, ami akár segíthet is, illetve, bekeverne-e ha mondjuk a nyári szünetben tanulnék spanyolt, persze csak úgy minimálisan gondoltam...

Köszi a választ! :)


2011. ápr. 8. 20:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amerikában a legtöbbet az angollal, spanyollal és portugállal lehet kezdeni, helyfüggően. Québec egy kis 8 milliós országrész, és úgyis tudnak angolul. Haitira meg úgysem mész.


Ázsiában már sehol sem tudnak franciául Libanonon kívül, talán egy kicsit Indokínában, de gyorsan felejtik.


Franciául Európa latin és latinkodó országain kívül csak Afrikában beszélnek, Afrikában viszont igazi világnyelv a francia. Kérdés, hogy miről akarsz afrikaiakkal diskurálni.


Szóval az nem igaz, hogy a francia világnyelv csak azért, mert 15 csődbement ex-gyarmaton beszélik. Viszont ha a francia tetszik, akkor válaszd azt, én azt választanám a helyedben.

2011. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Igen, ezért szeretnék spanyolul is megtanulni... :)

Hát igazad tényleg nem terveztem Afrikaiakkal társalogni, eszembe sem jutott, de még akármi lehet. :D

2011. ápr. 13. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!