Kijavítanátok? EU fordítás
A magyar szöveg:
Eu magyar
A 19.század elején Napóleon vámuniója a kontinentális zárlat keretén belül a britek elleni embargó bevezetésével (1806) kelt életre. A rendszer demonstrálta egy Európa méretű gazdasági rendszer működőképességét. A francia Saint-Simon és Augustine Thierry 1814-es , De la réorganisation de la societé européanne c. esszéje egy parlamentális alapon működő európai föderáció lehetőségét vázolja föl.
A Napóleon 1815-ös végső vereségét követő konzervatív restauráció (bécsi kongresszus) idején jött létre a Német Szövetség (Deutscher Bund) , a 38 német állam laza konföderációja. Napóleon korábban megszüntette a Német-Római Császágot , és egyszerűbbé tette Németország térképét.A Szövetség független és egyenlő, szuverén államokból állt. 1834-ben jön létre a Zollverein (vámunió) a konföderációra lépett országok között, hogy csökkentsék a belső versenyt és egyszerűbbé tegyék a kereskedelmet.
Az olasz író és politikus Giuseppe Mazzini hívott föl az európai országok föderációjának megalakítására, 1843-ban.Föltehetően ő készítette elő a terepet a pacifista Victor Hugo számára, aki 1847-ben javasolta a nemzetek békés egyesítését az együttműködés és az egyenrangúság elve alapján .Nézeteit a Mazzini által szervezett békekonferencián vázolta föl, de a hallgatóság kinevette. Ennek ellenére 1851-ben újra előrukkolt elképzelésével.
Az első világháborút követően néhány gondolkodó újra eljátszott a politikailag egységes Európa gondolatával. 1923-ban egy osztrák gróf, Richard Courdenhove-Kalergi megalapította a Páneurópai mozgalmat, és 1926-ban , Bécsben megtartották a szervezet első kongresszusát. (Első Páneurópai Kongresszus) .1929-ben Aristide Brind, Franciaország miniszterelnöke beszédet tartott a Népszövetség gyűlésén, és javasolta az európai nemzetek föderációjának megalakítását. a szolidaritás a gazdasági, valamint a politikai és társadalmi együttműködés jegyében.
Néhány kimagasló közgazdász köztük John Maynard Keynes támogatta az elképzelést.
A Népszövetség kérelmére Briand 1930-ban előterjesztette az „Európai Föderális Unió’ rendszeréről szóló feljegyzéseit”.1931-ben megjelent Edouard Herriot francia politikus „Az Európai Egyesült államok” c. könyve. A nagy gazdasági válság, a fasizmus térhódítása, majd a második világháború megakadályozta az európai országok közeledésére tett kísérletek kibontakozását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!