Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerek vannak...

Milyen módszerek vannak szókincsbővítésre?

Figyelt kérdés
Középfokú nyelvvizsgám van, használom is a nyelvet elég gyakran a munkámban, de úgy érzem fejleszteni kellene a szókincsemet. Viszont magolós módszerre, hogy leüljek és bemagoljak szavakat, képtelen vagyok. Milyen módszerek vannak még?
2008. febr. 4. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem a legjobban az jött be hogy beszélek, amikor anyanyelvi emberrel beszélsz nagyon sok szó rád ragad. de ha dvd-t kölcsönzök akkor kapásból angolul vagy németül nézem, de felirattal. Hiába beszélek angolul fels´öfokon, azért akad amit nem hallok ki rendesen, így az aláírás segít. Na a német annyira nem ragad rám. Vagy olvasok gyerek könyveket, vagy magazint, ami érdsekel. egy regény már nem köt le, mert nehezebb mégérteni, de egy gyerek könyv amit már úgy olvasok mint magyarul az sokkal jobb.
2008. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
barátkozz meg a szótárral, először csak olvasgasd ami megmarad a fejedben ...
2008. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb módszer szerintem is az olvasás - a bemagolásnál azért sokkal hatásosabb, mert a szövegkörnyezettel együtt sokkal könnyebben megmarad a szó, ráadásul egy hosszabb szövegben 3-4szer biztosan előfordul a kifejezés. Lehet, hogy első második alkalommal még szótáraznod kell, de harmadszorra, negyedszerre tuti, hogy már magától eszedbe jut.
2008. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Halgass külföldi zenét és elötte szótározd ki az ismeretlen szavakat. A dalszöveggel együtt megtanulsz egy csomó szót!
2008. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!