Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bme nyelvvizsga 2011?

Zulu02 kérdése:

Bme nyelvvizsga 2011?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ki volt már az idén bme-s középfokú nyelvvizsgán?légyszi írja le a tapasztalatait!köszönöm!!
2011. febr. 26. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Én is voltam azon amelyiken a szöveg Obama kutyájáról szólt. Nekem a szóbelim meglett az nem volt nehéz, viszont az írásbelin kétszer csúsztam el a fordításon. Minden részpontszámom nem 40 hanem 60% fölött volt, kivétel a fordítás nem volt meg a minimum. Kicsit értetlenkedve állok a dolog elött, mivel ha a többit minden alkalommal megcsináltam 60%f elé a szóbelimmel sem volt probléma ( 80% körül) akkor hogy a fenébe bukok el mindig ezen?! szerintem túl szigorú a fordítás javítása. Ez olyan vagy fekszik a szöveg és szerencséd van vagy nem fekszik és félrenyúlsz és buktad . Remélem most szombaton jobb lesz:)

Remélem azért ez a válasz is hasznodra válik. Azt még hozzátenném hogy én azért megyek ennek ellenére BME-re mert ez két tannyelvű:)

2011. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nekem minden komment hasznos!:) Hát én is az írásbelitől félek, fordítás...húhú:D:D remélem meglesz. Már így is harmadszorra megyek:S Most május 21.én lesz az írásbeli, 26-án pedig a szóbeli. Majd leírom a tapasztalataimat:)
2011. máj. 18. 14:34
 13/21 anonim ***** válasza:
Bme-nél voltam én is most, középszinten,és a magnó tényleg recsegett! Rigóban állítólag jobb, mert ott fejhallgató van, nem fali hangszóró.
2011. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na végre én is túl vagyok a nyelvvizsgán. A magnó nálunk nem recsegett,jól lehetett hallani, még csodálkoztam is, hogy az elején a nő megkérdezte hogy hallja-e mindenki rendesen. Nekem a magnónál az első feladat(valami hegymászásról szólt) nehezebb volt, mint az igaz-hamis állításos rész.Aztán jött az írásbeli. A fordításnál én nehezebb szövegre számítottam, tényleg könnyebb volt ahhoz képest, mint amit a BME-s kiadványokban lehet találni. Viszont arra figyelni kell, hogy tényleg nem szabad annyit "tökölni" egy-egy feladaton(gondolok itt a szövegértéses feladatokra)mert arra nincs idő, hogy teljesen lefordítsd. Szóval jól be kell osztani az időt,mert a végére hagytam a levélírást, és sajnos nem tudtam befejezni:(

Szóbelinél, mikor bementem, az öltözködésről kérdezgettek. Aztán választhattam, hogy vagy a baráti kapcsolatokról beszélek, vagy az olvasásról. Végül pedig egy olyan szituáció volt, hogy egy kempingbe mész a barátoddal, és megbeszélitek, hogy juttok el oda, mit fogtok majd csinálni,stb.

És ami még nagyon fontos, hogy a vizsgáztatók nagyon kedvesek és segítőkészek voltak!:)

2011. máj. 29. 12:23
 15/21 anonim válasza:
Kíváncsian várom hogy neked sikerül-e. Szerintem az ehavi szövegértése nehezebb volt mint az előző kettő, viszont a fordítás nem volt vészes. Bár én nem fűzök hozzá sok reményt... Utolsó előtti voltam:)
2011. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajna nem jött össze:S:S Pedig jónak éreztem az írásbelit. Ez van. Neked, hogy sikerült?
2011. jún. 15. 22:55
 17/21 anonim válasza:
Nekem sem .. most végre egész jo volt a fordítás 16 pont iszont az olvasott nehéz volt meg a levelet is elrontottam így 9% al lemaradtam a 60-tól de a minimum minden hol megvolt. Sajnáloma tiédet is:( majd augusztusba csak nekem az már nem számít bele a továbbtanulásba:( Így nem vesznek fel szerintem:(
2011. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

szia,

kedves elöttem szóló, angolos vagy németes vagy? mert ha németes gyakorolhatnánk a forditást.

én is szintén itt buktam el, csak felsöfokon. :/

2011. júl. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a szóbeli témakifejtéshez vannak témakörök, vagy honnan lehet tudni, mi merülhet fel?
2011. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Meg vannak adva a témakörök. Megnézheted

itt: [link]

vagy magyarul itt: [link]


ha a német kell, akkor itt: [link]

2011. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!