Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bme nyelvvizsga 2011?

Zulu02 kérdése:

Bme nyelvvizsga 2011?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ki volt már az idén bme-s középfokú nyelvvizsgán?légyszi írja le a tapasztalatait!köszönöm!!
2011. febr. 26. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

én szombaton megyek (márc. 19.)

Ha kell, írok tapasztalatot :)

2011. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Légyszi mindenképp írjál hogy milyen volt!!Köszönöm szépen!!!:)
2011. márc. 17. 08:08
 3/21 anonim ***** válasza:

Na, túl vagyok az írásbelin.

Nem volt nehéz :) Nagyon jól nézett ki a terem, amiben írtuk, megnyugtató volt, és a légkör is családias volt számomra. A magnóhallgatással kezdtük (ez a szóbelihez tartozik), az nagyon gáz volt! Recsegett picit, a szöveget sem lehetett érteni mindig tisztán. Remélem, hogy a 40%-os teljesítési minimumot elérem a Hallott szöveg értésé-nél. Mert a szóbeli részével még fel tudom tornázni a pontot. Az írásbeli meglepően egyszerű volt. A lyukas szöveg kiegészítése /a próba feladatokhoz képest, amit az irodában lehet megvásárolni/ egész könnyű volt. A szövegek témái is kitűnőek voltak, mobiltelefonok és a parfüm története. Fordításhoz alig kellett szótáraznom, az is egyszerű volt /Fastfood/. Levélírásban pedig szintén meg lehet találni a hozzád közelebb álló témát. A vizsgáztatók is kedvesek voltak, picit szájbarágósan magyarázta a vizsga menetét a nő, de nem véletlen - vannak, akik nagyon bénáznak, nem jól töltik ki az adatlapot, stb. Én németen voltam, nem tudom, hogy te milyenre szeretnél menni :) Ja, és főleg korombeliek voltak: 14-22 körüliek. Felnőtt csak 1-2 :)


17/F, aki reméli, hogy meglesz a nyelvvizsgája

2011. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen hamar írtál!!:) Én középfokú angolra szeretnék menni(írásbelire és szóbelire). Nagyon izgulok már most, ennek sikerülnie kell! Majd légyszi (miután voltál már szóbelin is) azt is írd le ,hogy milyen volt!Köszönöm!:)

Sok sikert, drukkolok!!:)

2011. márc. 20. 13:58
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én ma voltam BME középfokú írásbelin. Gondoltam leírom, hogy most mi volt! ;)


A nyelvhelyesség része a próbafeladatokhoz képest sztem nehezebb volt és számomra ismeretlen volt a szöveg (Obama kutyájáról + arról a fajta a kutyáról szólt főként). A feleletválasztós már könnyebb volt. Az olvasáskézségben hibridbuszokokról és iskolai egyenruháról kellett olvasni. A levélírás egyik feladata az volt, h írjunk egy volt kollégának arról, h eladjuk a nyaralót és h ő megvenné-e, a másik egy nyári munka elfogadása. A fordítás pedig San Francisco műanyagzacskóinak betiltásáról és az újrahasznosításról szólt :D

Összességében én könnyebbre számítottam a feladatsorok alapján. A levélírás könnyű volt, a fordítás sem volt olyan nehéz, csak sokat kellett szótárazni, hogy biztos legyél a szavakban, az olvasásban volt néhány csavar, meg a téma is kicsit műszakis volt :) A nyelvhelyesség ment a legnehezebben pedig elvileg abban vagyok a legjobb. De lehet csak én jártam így :) Jah és ahol én vizsgáztam ott hamarabb beszedték a feladatlapokat mint 45 perc az első rész után :S Plusz nem éri meg 20 percnél még hamarabb odamenni, mert csak sokkal később engedtek be minket. De gondolom ez vizsgahelyfüggő...


Sok sikert majd a vizsgádhoz! :)

2011. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szia!Nagyon köszönöm hogy írtál!!!:) És sok sikert kívánok Neked is!!:)
2011. márc. 27. 20:44
 7/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szombaton voltam vizsgázni:D Picit késtek a behívással, egy 20-25 percet, de kibírható volt. Bementem, először a sportról kellett beszélgetnem a vizsgáztatóval /nem húztam, ő adta a témát/. Aztán jött az önálló témakifejtés kép alapján: két képcsoport közül választhattam, és arról kellett beszélnem /tett fel néhány kérdést, de egyiknél sem hagyták, hogy befejezzem a mondandómat :D/, aztán jött a szituációs dolog. Az sem volt vészes, de gyakorlatilag majdnem végig a vizsgáztató beszélt, alig tudtam megszólalni, csak a kérdéseire válaszoltam. Amikor meg tovább akartam valamit mondani, akkor picit hallgatott, de aztán ő folytatta. Nálam túl gyorsan eltelt az idő, még maradtam volna bent egy picit :D


És amire kíváncsi vagy /gondolom/: kedvesek, segítőkészek, semmi különös.

2011. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2011. márc. 29. 22:17
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Sikerült. Meglett :)
2011. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!!!:):)
2011. ápr. 18. 08:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!