Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írnátok egyszerű szókincsű,...

Írnátok egyszerű szókincsű, angol nyelvű könyveket?

Figyelt kérdés

Szavakat szeretnék tanulni angolul. A 3000 leggyakoribb angol szót. A jelenlegi szókincsem szerintem olyan 2000-2500 körül van, csak ezek nem mind a leggyakoribbak. Szóval ha a 3000 leggyakoribbat fogom most megtanulni akkor lesz minimum 1000 új szó. De mint tudjuk a szavak nem maradnak meg az agyban csak úgy, hanem valamihez kötni kell őket. Használni kell őket. Ehhez szeretnék beszerezni pár egyszerű szókincsű angol nyelvű könyvet. Lehet bármilyen témájú. Én főleg gyerek könyvekre gondoltam, olyan kisiskolás gyermekmese könyvekre, mert szerintem azok még inkább csak a leggyakoribb szavakra vannak korlátozódva. Tud valaki ilyen könyv címeket?

Vagy esetleg jó honlap ahol ilyenek vannak?


2011. febr. 18. 10:29
 1/6 A kérdező kommentje:
vagy vannak a könnyített szókincsű, csökkentett szókincsű könyvek. de nem igazán találok ilyeneket. de még keresem
2011. febr. 18. 10:31
 2/6 A kérdező kommentje:
[link] ilyesmit találtam de ez meg kicsit nagyon csökkentett. nem is gondoltam hogy ez ilyen nehéz dolog. mármint megfelelő könyvet találni...
2011. febr. 18. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a könyvtárnak van idegennyelvi részlege és ott találkoztam már pár egyszerűsített angol könyvel. Sajnos nem tudom hogy mi volt a címük, mert mikor én voltam még nem álltam úgy angolból. De ha van a közelben hasonló nagykönyvtár, ott érdemes próbálkozni.
2011. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem meg fogom nézni, mert itt a neten nem nagyon találok jókat
2011. febr. 18. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

A penguin readers sorozat kimondottan nyelvtanulóknak készült, szintekre van osztva, az alapján ki tudod választani, hogy melyik való neked :) Ilyen könyveket akárhol vehetsz, szinte mindenhol árulják.

Van még egy ugyanilyen könyvsorozat, az is ugyanilyen, csak más a kiadó :)

2011. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 19. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!