Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet tenni, ha utálom a...

Mit lehet tenni, ha utálom a nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

11-edikes srác vagyok és németet tanulok. Az a gond h nagyon utálom a német nyelvet. Komolyan ha meg hallok valami német dumálást a tv-be vagy a rádióba vagy akárhol, a falra tudnék mászni, és emiatt nagyon nehezen megy a tanulás. Pedig valahogy megkéne szeretnem a nyelvet mert érettségi előtt állok és ez így nem lesz jó.

Hogyan tudnám megszeretni a nyelvet, ebben kéne a segítségetek, és milyen módszereket ajánlotok a gyors és könnyű tanulás érdekében?


2011. febr. 15. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha valami érdekel (bármi), akkor hamar rájöhetsz, hogy németül több és jobb irodalma van, mint magyarul. Ha érdekel egy német szöveg (könyv, újság, film, bármi), akkor képes leszel odafigyelni rá és gyakorolni a nyelvet.


2. Az, hogy utálod a német nyelvet, megváltoztatható. Minél többet ismételgeted azt, hogy utálod, annál jobban utálni fogod. Ha egy pillanatra megpróbálod ezt félretenni, akkor máris jobban tudsz foglalkozni a némettel és tudsz benne haladni. Ha tudsz benne haladni, az sikerélményhez vezet, és rögtön kevésbé fogod utálni. Egyébként amivel az ember sokat foglalkozik, azt nem tudja utálni.


3. Ahhoz, hogy megkedveld, olyasmire kell koncentrálni, ami tetszik. Németország óriási ország, sok minden van ott, nehéz elhinni, hogy az összes német film, zene vagy könyv, vagy az egész német történelem és kultúra kizárólag undorító dolgokból áll. Ez nem reális. Még akkor is, ha az átlagos németeket ki nem állhatod, vagy akkor, ha csúnyának tartod a német városokat vagy embereket, biztos, hogy találhatsz mondjuk jó német regényt. Matematikai esélye szinte nulla, hogy abszolúte semmi sincs, ami német és tetszik.


4. A nyelvtanulás nehéz munka. Nincs olyan, hogy könnyű és gyors nyelvtanulás. A gyors nyelvtanulás egyben nagy erőfeszítés. A nagy erőfeszítés is könnyűnek tűnik viszont, ha erősen motivált a tanuló.


A sikeres nyelvtanulásnak pedig a motiváción kívül az a receptje, hogy nincs recept: nincs csodamódszer. Olvasni is kell, beszélni is kell, beszédet is kell hallgatni, szavakat is kell magolni, nyelvtant is kell tanulni. Mindezeket arányosan, egyiket sem a többi rovására.

2011. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fog menni. Én is németet tanulok, én is utálom, most megyek nyelvvizsgázni, remélem sikerül és egy életre elfelejthetem.
2011. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első válaszoló: először is köszi h írtál és h ilyen sokat, másodszor pedig igyekszem megszeretni a nyelvet, amúgy meg nem a kultúrájukkal van a bajom, se az országgal, se az emberekkel, csak a nyelvvel, de muszáj leszek valamit csinálni mert majd kell az érettségi :)

Második válaszoló: egy kicsit vigasztal h nem csak én szenvedek :P és szerintem én is azt fogom csinálni amit te, elfelejteni, de ez majd a továbbtanulástól függ

2011. febr. 16. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy te nem a nyelvtanulást utálod, hanem konkrétan a német nyelvet:D


Egyébként tanulni én sem szeretek. Én TUDNI szeretek valamit, tanuláshoz sokszor lusta vagyok:D



Amúgy a némettel sokáig úgy voltam, mint te. Aztán rájöttem, hogy minden nyelv jó valamire, ha másra nem, agytornának. De a német különben is hasznos. A hangzása sokaknak nem tetszik, én is így voltam vele. Német nemzetiségi suliba jártam, rühelltem egyszerűen. Aztán amennyire akkor utáltam, most úgy imádom. Próbálj jól hozzáállni. Szerintem nekem azért sikerült, mert 1.: miután a többiek csak 10.-ben ezdték, én meg általánosban is "tanultam", ezért volt egy jelentős lépéselőnyöm, ami még mindig tart és ez a sikerélmény segít, 2.: viccnek fogom fel kicsit az egészet. Magyarán poénra veszem a hangzást és direkt elhülyéskedek vele. Az elején gúnyolódásból vettem fel ezt az "annyira szar, hogy már jó"-hozzáállást, de bizarr módon komolyan megkedvelés lett belőle:D

2011. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!