Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nélkül tényleg egy...

Angol nélkül tényleg egy senki vagyok?

Figyelt kérdés
mindenhol ezt hallom, de én annyira utálom, én olaszul franciául spanyolul és németül szeretnék csak megtanulni. :/
2011. febr. 13. 00:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha ezt a négyet perfektül megtanulod, aligha lesznek megélhetési gondjaid ;)
2011. febr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
magyarországon szerintem a német jelenleg egyébként is többet ér ha itt akarsz dolgozni , körülöttünk fele németül beszél és nagyobb cégek is onnan vannak
2011. febr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Cory Rose ***** válasza:
82%
Azért nem árt ha legalább alapfokon megérted.
2011. febr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az vagy, de nem abban az értelemben, ahogy te gondolod.

Angol az világnyelv, nagyon sokan beszélik. Körbenézek a szobában, csupa angol feliratot látok: Axe, Dark temptation, menu, source, police station, downtown, Half-Life, Bullet, tissue, extra safe condom.

Most így semmit sem találok neked, ami a fent említett nyelveken van, pedig hidd el, kerestem. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet jó munkád, és sikeres életed, de már szinte mindenhol alap elvárás az alapszintű angolul tudás. Spanyolt és olaszt elvileg nagyon nehéz együtt tanulni, keverni fogod a kettőt. Olaszul én is három éve tanulok, ezerszer nehezebb nyelv, mint az angol. A fenti nyelvekkel csak három-négy országba mehetsz, míg angollal az egész USA, és Britannia is vár. Ha odateszed magad, egy-két év alatt meg tudsz tanulni profin angolul. Én például az angol tudásomat nem adnám oda öt nyelvért sem. Az két külön dolog, hogy mit utálsz, és mi a jó neked. Hány éves vagy, ha megkérdezhetem?

2011. febr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos a nyelv manapság, de nem leszel senki azért, mert tudsz angolul. Nagyon sok szülő nem tud angolul, hisz ők nem angolt tanultak a suliba, és mégis lettek vkik.
2011. febr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Az angol nem csupán nyelv. Az angol mindenhez kell, gyakorlatilag szerintem egy egyetemet nem is lehet elvégezni angoltudás nélkül (mert minden szakmában angolul van a legjobb szakirodalom jelentős része). Az angolt nem tudod spanyollal pótolni, egész egyszerűen azért nem, mert spanyolul semmi értelmes nincs. Semmilyen szakmának a folyóiratai vagy legjobb áttekintő kötetei nem spanyolul jelennek meg.


Ha tudsz franciául és németül, akkor már közelében vagy annak, amit egy angoltudás tud nyújtani a szakirodalom olvasása terén, de a nemzetközi színtéren még mindig esélytelen vagy. Egy német egyetemre már beiratkozhatsz, és az majdnem olyan, mint egy amerikai egyetem, de már egy nemzetközi konferencián, ahol angolul beszélnek, meg vagy lőve. És milyen nyelven akarsz beszélni a litván, cseh, japán, görög kollégákkal? Mert németül nem fog menni.


Egyébként nem kell szeretni egy nyelvet, bőven elég, ha az érdekel, ami azon a nyelven van. BÁRMI érdekel téged az evésen, iváson, alváson és dugáson kívül, előbb-utóbb beleütközöl úgyis abba, hogy a legjobb szakirodalom angolul van. És akkor megtanulsz angolul, nem a nyelv miatt, hanem amiatt, ami ezen a nyelven hozzáférhető.

2011. febr. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
15 éves, olasz tagozatos fiú vagyok, mostanában van a második nyelv választásának ideje, de én franciát szeretnék, a németet amit általánosban kezdtem, azt meg magánban folytatni. de csomóan rá akarnak pedig beszélni az angolra. :S
2011. febr. 13. 08:38
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem akarsz angolul tanulni, akkor ne erőltesd. Lehet később megszereted vmiért és akkor az egyetemen azt fogod tanulni. De nem hiszem, hogy nem érdekelnek téged angol zenék, olyan filmek, amik angolul vannak és még nincsenek szinkronizálva magyarra, vagy nem jó a moziban egy angol feliratos filmet nézni, úgy hogy magadban fordítod és közben tudod nézni a képet, mint hogy folyton csak olvasod és nem tudod teljesen élvezni a filmet.

Én németet tanulok, most voltam középfokon és 83% lett(:)) és már tanulom a felsőfokot. Szeretem a nyelvet, de ha belegondolok, (mert már az angolt is tanulom) hogy az angol milyen könnyű a némethez képest, megutálom a németet egy kicsit és Pro7-t kell néznem ahhoz, hogy újra "megszeressem".

Szerintem ha ezekbe belegondolsz, hogy az angol bármelyik fent említett nyelveknél könnyebb, az angol mellett fogsz dönteni. Szerintem (tudom, azt mondtam, hogy nem akarom rád eröltetni) tanulj az olasz mellett angolt és különtanárral németet és ha van még szabadidőd a franciát is elkezdheted, de az ráér az egyetemen is.

Én például az angol és német perfekt tudása mellett még franciát és oroszt is akarok tanulni. Pedig az orosz alig tetszik nekem, sokkal inkább tanulnék olaszt, de az sajna 5 év múlva az oroszhoz képest semmit se fog érni.

14/F

2011. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De nekem pont ez nem tetszik az angolban, hogy egy nagy semmi, imádom, hogy a némettel meg kell szenvedni egy normális mondat összehozásával. :D
2011. febr. 13. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
hát próbáld ki akk úgy h veszel egy angol nyelvkönyvet, amit a németek gyártottak. és így egyszerre mind a 2 nyelvet tanulod. (előző)
2011. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!