Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljes káosz a francia helyhat...

Teljes káosz a francia helyhatározásban?

Figyelt kérdés

Az alábbi példamondatokat nyelvkönyvekől vettem:


Je viens de Paris

Je viens du cinéma.

Je viens de France.

Je viess de chez eux.


Azt értem, hogy a városoknak nincs névelője, ezért csak "de". Azt is értem, hogy a "de le" -> "du". De miért nem de la France? És ez egyáltalán milyen de? Vonzat, helyhatáozó, névelő? Mindegyik példában ugyanaz?


És az alábbiakat sem értem:


Il habite á Paris.

Il habite en France.

Il habite au Canada.


Hgy jön ide az "en"?


2011. febr. 12. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni, kezdem a könnyebbel, a második rész.

Il habite á Paris.

á, mikor városról van szó.

Il habite en France.

en, mikor országokról van szó.

Il habite au Canada.

au, mikor hímnemű országról van szó. van még egy-két ilyen, de most nem tudom hirtelen melyik országok. talán irak is...


Az első része kérdésednek:

Je viens de France. Szerintem azért nem kell de la, mert, az előző példákban sem használták a névelőt Fro.nál. Nőnemű országoknál nem kell névelő. A mozinál kell, mert az nem tulajdonnév.


Remélem vmennyire érthető voltam.

Amúgy nézz szét neten, biztos találsz olyan oldalt, ahol szépen elmagyarázzák, hogy hogy kell használni ezeket a határozókat franciában.

2011. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most úgy magyaráztad el, hogy mindegyik kivétel. És mi van ha nem ország és nem város, van még ezerféle dolog.
2011. febr. 12. 14:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszett a magyarázatom, akkor nézegesd ezt a könyvet:

[link]

28.oldal körül

amúgy ha pl hegyek-dans les montagnes, ha tengerpart-sur la cote, ha szigetek-aux Antilles, stb....meg kell őket tanulni

Milyen könyvből tanulsz? Hol tartasz?

2011. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!