Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok még mindig...

Miért nem tudok még mindig hibátlanul beszélni?

Figyelt kérdés
4 éve tanulok németül, fél éve vagyok anyanyelvi környezetben(igaz hét közben magyarul beszélek, de hétvégén csak németekkel vagyok). Jól beszélek, mindent értek, nagy a szókincsem. Mégis folyton azt érzem, h hibázok, h rosszul rakom össze a mondatokat, h nem mindig tudom rendesen kifejezni magam. H lehet ez? Azt hittem ha majd itt leszek akkor pár hónap után szinte már hibátlanul fogok beszélni. Sok filmet is nézek németül. mi lehet a baj?
2011. jan. 29. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem semmi. hamarosan rááll a nyelve, még idegen környezetben vagy izgulsz. de nem biztos. nagynéném 4 éve kint él angliába, már akcentusa is van egy kicsi, hisz csak angolul beszél, olvas angolt hall... évente 1x jön haza. ne aggódj szerintem.
2011. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hibátlanul sohase: Schwarzenegger pl. még mindig akcentussal beszél, pedig ő aztán gyakorolta az angolt pár évtizedig.


Amúgy az átlag német is hibázik, rosszul rakja össze a mondatokat, nem figyel a fordított szórendre meg a többi szórendre stb. Simán előfordul a németekkel is. Vagy pl. magyarul sose rontottad még el az alanyi/tárgyas ragozást egy bonyolult mondatban?


Minél inkább izgulsz, annál többet hibázol. A gyakorlat pedig szép lassan nyugodtá és rutinosabbá tesz, így egyre kevesebbet fogsz hibázni.


"Azt hittem ha majd itt leszek akkor pár hónap után szinte már hibátlanul fogok beszélni"


Az kizárt, kivéve, ha nyelvzseni vagy. 1-2 éven belül már minden gyakorlati szempontból tökéletesen fogsz beszélni németül, de teljesen hibátlanul lehet, hogy évtizedek múlva sem.


"igaz hét közben magyarul beszélek, de hétvégén csak németekkel vagyok"


Időbe telik az átállítódás is. Pl. ha német filmet nézel, akkor is észrevehető, hogy az első percekben még nem érted olyan tisztán, mint a film közepén, mert a feladatra be kell állítódnia az agynak. Ha a hét nagyrészén magyarul beszélsz, akkor mire belerázódsz a német használatába, már vége is annak az időszaknak, amikor a németet használod.

2011. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!