Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvet...

Szerintetek milyen nyelvet érdemes tanulni az angol mellé?

Figyelt kérdés
Az angol mellé szeretnék még egy nyelvet tanulni, és arra lennék kíváncsi h milyen nyelvet érdemes. Amivel esetleg jobban el tudnék helyezkedni külföldön vagy akár itthon.
2011. jan. 25. 11:19
 1/7 anonim válasza:
Ha csak a hasznosságot nézed, akkor minden képpen a német. De nekem pl. az nagyon nem tetszik. Én olaszt tanultam mellé. Meg a spanyol is nagyon tetszik. De a némettel többre mész valószínűleg.
2011. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Német, utána meg a francia. Én nagyon nem szeretem a francia nyelvet, ezért spanyolt tanultam az angol és a német mellett.:)
2011. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ, mit akarsz.

Ha a németet választod, mint itt előttem javasolták, akkor nagyon penge kell legyél mindkettőből, mert ezzel a párosítással Dunát lehetne rekeszteni.

Szerintem jobban jársz egy nem ennyire populáris nyelvet választasz, mert ott nagyobb eséllyel indulsz állásügyileg.


Persze tudni kell, hogy milyen szakmában akarsz tevékenykedni, ott milyen nyelvekre van nagy kereslet satöbbi.

2011. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Általános a német, de szemly szerint én is gyerek korom óta frászolok tőle, annyira nem tetszik a hangzása és a hülye névelők.

Utána ott van a spanyol, a francia amimég felkapott, de egyébként a lengyel állítólag elég könynű-bár elég érdekes nyelv az is hangzásra. Aztán hallottam már olyat is, hogy ha homokba akarjuk dugni a fejünket,akkor ne foglalkozzunk a kelettel. De nagyon beindultak a kínaiak, szóval akinek van ideje-pénze-kedve, az már kínait tanul.

2011. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a német. Mostanság elég sok álláshirdetést nézegetek, és a legtöbb helyen angol- német nyelvtudás az elvárás. Lehet, h a párosítással Dunát lehet rekeszteni, de ha ez a követelmény, beszélhetsz te akár hindi nyelven is perfekt, nem te fogod a munkát megkapni.

Én franciául tanulok második nyelvként, szerintem csodaszép (a némettel ellentétben), de lehet, h nem lesz annyira hasznos.

2011. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyart.
2011. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak azt tudom írni, amit az előttem szólók is, német vagy francia aztán harmadiknak még bármilyen kisebb nyelv - spanyol, olasz, portugál, svéd, norvég, szlovák...
2011. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!