Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek magyarul (angol)?

Mit jelentenek magyarul (angol)?

Figyelt kérdés

Szöveget kell fordítanom, de ezeknek a mondatokat nem értem:

The Bible tells how God worked with and trhough His people from the time of ancient Israel through the early days of the Christian church.

The books officially accepted by any group as part of its Bible are called canon.

The Bible admired for its realistic view of human life, its stirring descriptions of the glories of faith and its vivid portaits of people.


És ezeknek a kifejezéseknek a magyar megfelelője mi lehet?

movable type (valamilyen korai nyomtatási forma)

Esdras, (prayer of) Manasseh, Maccabees, parable(s), autentic

(the Letters) made up (21 books)/itt az ige kellene/


Tudom, hogy rengeteg, ha valaki csak 1 kifejezést, vagy mondatot tud annak is nagyon örülnék!

(Amúgy egy bibliai szövegből van, ha segít ez valamit)


2011. jan. 23. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia azt meséli el, hogyan dolgozott Isten az embereivel és az emberein keresztül, az ősi Izraeli időktől kezdve a korai keresztény templomok koráig.

Bármely csoport által a hivatalosan elfogadott bibliai könyveket kánonnak nevezzük.

A Bibliát sokan csodálják az emberi élet hiteles ábrázolásáért, a hit dicsőségének izgalmas leírásáért és az emberi jellemek színes bemutatásáért.

2011. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

parable: példázat, példabeszéd

Christian church (a szövegben) nem keresztény templom, hanem itt keresztény egyház

(the Letters) made up (21 books): a Levelek 21 könyvből épül fel

Maccabees: Makkabeusok ( [link]

2011. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,szépen!

A többit már megtaláltam, meg már írtunk belőle, remélem nem lesz rossz...

2011. jan. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!