Szerintetek jobban megéri egy nyelvet tudni anyanyelv szinten (angol), mint mondjuk 3-4 nyelvet középfokon?
FromOz:
Első hozzászóló vagyok, én angolból vagyok "anyanyelvi szinten". Azóta tekintem magam annak, mióta 2 évet éltem külföldön, és úgy az első év vége felé már nem tudták rólam megmondani, hogy külföldi vagyok, ha megszólaltam. Ezt éreztem egy ilyen határnak.
A kiejtés, mindennapi szókincs és nyelvkultúra olyan fokú elsajátítása, mikor a beszéded alapján nem tudják megmondani, külföldi vagy-e. Eltűnik az akcentus és az osztályteremízű erőlködés a beszédedből. Valahogy én így foogom fel, lehet persze, hogy tévedek.
Sajnos franciából és spanyolból még nem tartok itt. :)
25/N
:)
Hát nem tudom, lehet, hogy megvan, csak valamelyik helyi akcentusra hasonlított, tudod, a vidéki jellemző tájszólásokra :)
Elég kicsi korom óta (öt éves kor kábé) heti 8-10 órában az angolt, ez ment egyetemig, egyetem alatt már külön nyelvórákra nem jártam, de voltam kinn egy évet, aztán egyetem után kettőt. Ha meg is van az akcentusom, elég közel lehetek a célhoz. Bár mondom, az angolok nem vették észre. Meglepődtek, mikor kiderült, hogy magyar vagyok.
Nekem az a tapasztalatom hogy a középfok semmit sem ér. 3 nyelvből volt ELTE ITK középfokúm, semmire nem mentem velük. Szerintem az még hihetetlenül gyenge tudás, kevés a sajtó élvezetes olvasásához (ne kelljen minden mondat után a szótárban keresgélni), kevés a tévézéshez, kevés egy gyengébb szakszöveg megértéséhez, kevés egy komolyabb állás elnyeréséhez, kevés egy folyamatos beszélgetéshez. 2 nyelvből megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát, most érzem hogy már nem tudnak eladni, megállom a helyem velük, élvezhetem a tudásom előnyeit. Pedig messze nem anyanyelvi szinten vagyok, de a középfokhoz képest ég és föld a különbség.
A másik hogy szerintem nem is érdemes 2 nyelvnél többet megtanulni (legfeljebb saját örömödre) mert iszonyat befektetés és nem térül meg. Munkahelyekre 1 (angol) vagy max 2 (angol+1 másik európai nyelv) kell, azok viszont magas szinten. De még egy példa, gyerekvállalás előtt még csak angolul beszéltem, jó beosztásom volt és jó fizum. Ahhoz a céghez nem tudok visszamenni gyes után. Megtanultam olaszul is, szintén felsőfokú nyelvvizsga. Tudod milyen álláslehetőségek vannak? Telefonos ügyfélszolgálatos, helpdesk és kontírozó könyvelő, mind3 röhejes fizetésért. Így jó eséllyel megint olyan állásom lesz, ahol csak az angol kell. Ezért így utólag úgy gondolom nem kellett volna ennyire strapálni magamat a második nyelvvel. Pláne hogy több száz ezer Ft-omba került a tudás megszerzése, mindennel együtt.
Szóval szerintem angol ezerrel, a többi meg csak akkor ha már abból perfekt vagy és nem tudod mire költeni a pénzedet. Vagy hobbiból.
szerintem attól függ, hogy mi a motivációd miért szeretnél megtanulni több nyelvet? A saját szórakozásodra, vagy a munkraerőpiacon szeretnél előny szerezni?
Attól is függ milyen nyelvérzéked van, örömöd leled-e a nyelvtanulásban.
Ha megtanulnál több nyelvet, lenne lehetőséged használni? Pl.: tudnál francia tv csatornát nézni?
Mivel sok időről és pénzről van szó, ezeket a kérdéseket érdemes feltenni magadnak, és a válaszok függvényében már jobban lehet dönteni.
Inkább egyet felsőfokon és 2-3-at középfokon:-)
Szerintem ha vki elég szorgalmas, és tényleg meg akar tanulni egy nyelvet, nem fog neki százezrekbe kerülni egy nyelv megtanulása. Időbe fog kerülni, az tuti, de nem kell feltétlenül drága nyelviskolákra, nyelvtanárokra költeni. Szóval szerintem érdemes belevágni, soha nem lehet hátrány egy nyelv tudása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!