Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket könnyebb megtanulni?...

Melyiket könnyebb megtanulni? Az oroszt vagy angolt?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy az angol milyen könnyű, de nekem az orosz sokkal simábban megy
2009. jan. 31. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Az angol valószínűleg könnyebb, de az orosszal lehet többre jutsz. Angolul manapság sokan beszélnek, oroszul nem igazán. Jócskán a negyvenes éveit tapossa már az a generáció aki még az iskolában tömegesen tanult oroszul. Az orosz nyelvtudásuk közelít a nullához, pedig a többség legalább 8 de van aki még hosszabb ideig tanulta. Most nem tűnik rossz választásnak az orosz tanulás.
2009. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos! Agol nélkül halott ember vagy. Munkaerőpiac elsődleges követelménye minimum középfokú végzettség és az angol nyelvtudás. Innen indul minden.

Az orosz nehéz, de szép nyelv, de először angolt kell tanulni.Ha meg az oroszt jobban szereted, tanuld azt is. Akár magántanárnál. Akárhogy.

2009. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

"Az orosszal többre jutsz" ember, ezt jól végiggondoltad? Akárhol akarsz dolgozni Európában vagy Észak-Amerikában először az angol nyelvtudásodra lesznek kíváncsiak. Az oroszra meg kb szinte senki...


Egyébként a kérdésre válaszolva az angol szerintem valóban könnyebb, sőt, az oroszt egy átlagosnál nehezebben tanulható nyelvnek mondanám. Ahogy az előttem szóló is írta: szép nyelv. Viszont elég nehéz is.

2009. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jól átgondolta, hogy az orosszal sokra lehet menni. Nem csak Nyugat-Európa és Észak-Amerika létezik a világon... Magyarországnak nagyon sok orosz partnere van, náluk például nagyon jó, sőt alap az orosz nyelv. Persze mellette nem árt az angol sem. És nem keresnek rosszul az orosz cégekkel kapcsolatban álló magyar cégeknél sem! Persze ritkább, hogy orosz nyelvet ismerőt keresnek, de ha kerenek, akkor jól megfizetik.
2009. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!