Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Lefordítaná nekem valaki?

Német! Lefordítaná nekem valaki?

Figyelt kérdés
Die Droge Ecstasy ist mit der Techno-Szene auch zu uns gekommen. Sie wird illegal (häufig in Holland und Polen) hergestellt, ist geruchlos, bitter im Geschmack und kommt in ständig wechselnden Farben als Pille oder Kapsel auf den Markt. Der verbrecherische Handel wird von Dealern betrieben. Ecstasy wirkt leicht anregend, macht kontaktfreudig und offen; das Erleben wird intensiver. Andere Wirkungen sind: trockener Mund, Appetitlosigkeit, Kopfschmerzen, Angst. Ebenso bedenklich sind die Nachwirkungen über mehrere Tage hinweg: Müdigkeit, Erschöpfung, Depressionen. Bei häufigem Gebrauch kann es zu Schlafstörungen und bestimmten Geisteskrankheiten kommen. Lebensgefährlich wird Ecstasy für Menschen mit erhöhtem Blutdruck, Zuckerkrankheit und Herz-Kreislauf-Schwäche.      
2011. jan. 4. 23:24
 1/7 anonim válasza:
2011. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, de nem erre gondoltam.. :')
2011. jan. 4. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Extasy a techno-val (techno "világával") is eljutott hozzánk. Illegálisan (gyakran Hollandiában és Lengyelországban)állítják elő, szagtalan, keserű ízű, változatos színekben, tabletta vagy kapszula formájában kerülnek a piacra. A bűnös kereskedelmet a dílerek (kábszerkereskedők) űzik. Az extasy élénkít, barátságossá és nyitottá tesz, az élmény intenzívebb. Más hatása is van: szájszárazság, étvágytalanság, fejfájás, félelemérzet. Ugyanígy több napig tartó, komoly következményei a fáradtság, kimerültség, depresszió. Gyakori használat esetén alvászavaros és bizonyos "agybetegségek" léphetnek fel. Életveszélyes az extasy azon emberek számára, akik magas vérnyomással, cukorbetegséggel vagy keringési nehézségekkel küzdenek.



Nem 100 %-os fordítás, én elég szabad elvűen fordítok, de ha van jobb ötlet, magam is szívesen fogadom. Remélem te nem az én emberem voltál (mármint remélem nem te kértél tőlem privátban segítséget) :)

Szívesen, így negyed egykor :)

2011. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
alvászavar, bocs
2011. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem én voltam, de nagyon köszönöm a segítséget :D
2011. jan. 5. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mondtad, milyen nyelvre fordítsam... arra gondoltam, mekkora lenne, ha a fordításom végén benyögnéd, angolra kellett volna :) :)
2011. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
xD áh, az kiszúrás lett volna:D
2011. jan. 5. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!