Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tehetnék most? (bővebben...

Mit tehetnék most? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy:

2009. szept.-től tanultam japánt egy magángimnáziumban, ahol, hát nem keveset kértek érte. 2010 júniusában elment az anyanyelvi tanár, aki addig ott tanított, (gondolom lett is helyette másik), csakhogy az én korosztályomban nem maradt senki, egyedül kéne tanulnom, aminek nagyon örülnék, de itt bejön a következő nagy problémám: a pénz. Sajnos, ha egyedül akarok tanulni, a tanár óradíja + az utazási költsége (Pesttől Szolnokig) rám terhelődik.

Azt mondták, 1600 Ft/órát kell fizetni, de volt pár tízezer forint, amit valószínűleg az igazgató nyelt be.


Átmentem egy másik (állami) iskolába, ahol szintén tanítottak japánt, ott viszont már ingyen, de az oktatás nem volt valami színvonalas, de azért szerettem. Most, dec. elején ez valamilyen rejtélyes oknál fogva ez megszűnt.


Akivel még tavaly jártam a magán iskolába, egy japán főiskolás lánytól vett külön órákat, de a személy úgy döntött, hogy egyelőre nem tanul tovább japánt, így nem kereste fel idén szept.-ben a lányt, megszűnt vele a kapcsolat. Nála 2000 Ft/órát kéne fizetni.


Van egy bizonyos ,,Keleti Nyelvek Iskolája" Budapesten.

Összeszámoltuk, vonatjeggyel, BKV-jeggyel, és magával az óradíjjal egyben, 1800 Ft/óra a végeredmény. Viszont, minden hétvégén egy napomat erre kéne áldoznom, utazás 2 óra 20 perc oda-vissza, viszont biztos vagyok benne, hogy ott aztán színvonalas az oktatás.


Most akkor mégis mi a szent szärt csináljak?

Nem állunk valami jól anyagilag, így a pénz is nagyon fontos.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, a válaszokat előre is köszönöm! :)


2010. dec. 29. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy mivel itt élek a Szolnokon, a nagy büdös semmi közepén, nincs több lehetőségem, ezért is néztünk Budapesti iskolákat.
2010. dec. 29. 23:01
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem hasznos japánt tanulni, de most már sajnos belemanőverezted magad a "too much invested to quit" néven ismert zsákutcába.


Viszont nem értem, miért ragaszkodsz ilyen szinten a tanárokhoz. Mostanra biztosan elértél egy olyan szintet, amikor már önállóan tudsz fejlődni. Megfelelő tankönyvvel, szótárral és az internettel (benne gyakorlási lehetőségekkel, mint livemocha, korlátlan mennyiségű filmmel, könyvvel és cikkel, korlátlan mennyiségű fórumozási és levelezési lehetőséggel) biztosan meg tudsz tanulni japánul különösebb pénzráfordítás nélkül is. Csak okosnak kell lenni hozzá és egy kicsit gondolkodni, összegyűjteni a lehetőségeket.


(A másik lehetőség, hogy veszel egy nagy levegőt, és úgy döntesz, lezárod az életednek ezt a fejezetét. Végül is nagyon sok időt még nem csesztél el a japánra, úgyhogy nem végzetes.)


Amikor meg már eljutottál pl. középfokú szintre, akkor ösztöndíjat/munkalehetőséget kell szerezni Japánba.

2010. dec. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénz, nem tudsz utazni, nincs ismerős, akkor nem marad más, mint az, hogy otthon tanulj. Ha tudsz valamilyen szinten angolul, akkor egész jó anyagokat lehet venni (Pimsleur, Rosetta Stone stb.). Aztán egyetem mellett már könnyebb dolgod lesz (esetleg ilyen szakra mész majd :))
2010. dec. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy az itthon tanulás nekem nem igazán megy, mert ha gép közelében vagyok, az első fél óra után már biztosan mást fogok csinálni, nem tudom kontrollálni magam >_<


Nem azért tanulom a japánt, hogy hasznos-e vagy nem, hanem magáért a tudásért :) Olyan, mintha csak feleleveníteném mindazt, amit már tudok, annyira könnyen megy minden japánnal kapcsolatos dolog a fejembe, ezért nem fogom feladni.

2010. dec. 30. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen jó, hogy magadért tanulod. Öröm látni, hogy ilyen is van. Könyvtárba járj rendszeresen vagy kávézóba, és akkor nincs az az "otthon érzet", nem vonja más el a figyelmed.
2010. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2010. dec. 30. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Te akkor most csak japánt tanultál, vagy tanultál valami hasznosabb nyelvet(angol, német) is?
2010. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tanultam angolt, hiszen kötelező. xD

Meg spanyolul is tudok egy keveset.

2010. dec. 30. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!