Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tehetnék szert egy...

Hogyan tehetnék szert egy nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Mennyit kell tudni például angolból, nyelvtanilag, szókincs stb...? Én sok mindent értek angolból, de, hogy válaszoljak az teljesen reménytelen, max. szavakkal, tőmondatokkal. A szókincsem kb.1500 szóra tehető. Németből a nyelvtan nehezebb, de nekem érthetőbb csak nagyon meg kell tanulni. Ott a szókincsem 1200-1500 szó körül lehet, most igyekszem aktívvá tenni. Nagyon kéne a nyelvvizsga, szerintetek melyikből érdemes és mit kell tudni hozzá? (középfok)
2009. jan. 1. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ,milyen nyelvvizsgát akarsz? Nekem ECL van,ott a nyelvtanra annyira nem mennek rá,viszont szóbelin azt nagyon nézik,mennyire tudsz válazsolni,minél bővebben,megérted e amit krédzenek tőled,meghát a témakörökből húzol,nekem nem túl nagy a szókincsem,de a lényeg,hogy tudj kommunikálni. az ECL honlapján tlaálsz próbafeladatokat, itt négy nagy csoport van ,a reading,a listening, a szóbeli és az írás,ami általában 2 levélből áll. Én középfokon kétszer mentem laborra,a többi simán meg lett.Sajnos én angol-franciás vagyok,ugyhogy a némethez nem tudok hozzászólni. Vannak még nyelvvizsgák ahol angol-magyar fordítás is van.
2009. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én tapasztalatot tudok mondani,nemrég csináltam német középfokút..

abból is több fajta van:TELC,ECL,ÖSD

én Ösd-t csináltam,ilyen osztrák intézeteset,és nehezebbre számítottam..

az írásbeli része 3 részből állt:olvasásértés,hallott szöveg értése és a levél(2 db)

én nagyon meglepődtem,amikor mondták,hogy lehet kérni szótárt,ha valami nem megy..,kétszer éltem is a lehetőséggel..

és tényleg a nyelvtant csak a levélhez kell tudnod,ott jön ki jobban

szóbeli rész,nekem könnyebben ment mint az írásbeli(bár szóban mindig jobb voltam)általános témákra kell számítani,szintén 3 részes:lakóhely bemutatása párbeszédes formában,majd képleírás,és végül pro és contra(vagyis érvelés egy szövegrész mellett)

nagyjából ennyi,bár mondom én csak az Ösd-t ismerem ilyen téren...

2009. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ezek a nyelvvizsgaformák miben különböznek? Felvételin mindegyik ér többletpontot? Külföldön melyiket ismerik el leginkább, egyáltalán ott számít ez, hogy van vagy nincs papírom? Egyszóval miben különböznek??? Köszi az eddigi segítséget!
2009. jan. 1. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön a nyelvtudás számít, nem a papír, vagyis értsd a nyelvet és te is tudd megértetni magad. Szóval ehhez aktív nyelvtudás kell, és nem nyelvvizsga. Az itthon letett Origo középfokú angol nyelvvizsgával külföldön angol nyelvterületen kb. kitörölheted a fenekedet, annyit ér, ha csak a nyelvvizsgáig mentél el, de nem fejleszted és tartod szinten folyamatosan.
2009. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját példámmal remélem, tudok majd segíteni:

annak idején én voltam nyelvvizsga-előkészítő tanfolyamon, ami intenzív 4 hét vol, a nyári szünetben.

Hiába volt biztos a tudásom, anélkül nem biztos, hogy ment volna.

Az előkészítőn begyakoroltuk a típusfeladatokat, így nem ért váratlanul a vizsgán.

Szerintem nagyon hasznos, ha nem terhel meg nagyon anyagilag, mindenképpen javaslom az előkészítőt.

Ahhoz meg, hogy melyik nyelvet válaszd, hááát... talán konzultálj a nyelvtanárokkal.

2009. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!a 2. vagyok,és az Ösd-ről tudok nyilatkozni,az teljesen biztos,hogy akkreditált(vagyis külföldön elismerik,ez 100 százalék)viszont ahogy írta valaki,ha külföldre mész,hiába van papírod,nem csak azt nézik majd,hanem,hogy a gyakorlatban mennyire tudod elsajátítani az adott nyelvet,mennyire megy a kommunikáció..

így viszont a szintentartás nagyon fontos(mondom ezt én,aki a nyelvvizsga óta egy német könyvet nem nyitott ki,és nem szólalt meg,de tervezem,hogy majd belenézek,és felfrissítem a tudásom,mert anélkül nem megy):)

2009. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
jaj még annyit elfelejtettem,hogy én már jártam Németországban és szinte mindent megértettem(persze ott is vannak tájszólások,meg mondjuk nem hivatalos ügyeket intéztem),de ezt csak azért írom,hogy a németet,Németországban ha elérsz egy bizonyos szintet akkor megérted,és úgy ahogy tudsz kommunikálni,mert írta itt valaki,hogy az angollal nem nagyon boldogulsz a későbbiekben,hát ez is egy szempont,bár én nem tudok angolul,szóval azt nem tudhatom hogy működik:)
2009. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!