Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Maradjak a németnél, vagy...

Maradjak a németnél, vagy inkább vágjak bele az angolba?

Figyelt kérdés
Németet tanulok már 10 éve,decemberbe voltam nyelvvizsgázni középfokon. Nem tudom,hogy mire számítsák,de talán meg lesz.Annyira nem érzem a németet,beszélni azt fainul tudok,de a nyelvtannal nem igazán vagyok jóba...Azon gondolkodtam, hogy kezdjek el inkább angolt tanulni, vagy maradjon a német? Angolt is tanultam,de csak 2 évig,szóval nagyon alapok vannak meg. Melyik lenne érdemesebb? Nem a nyelvvizsga a cél,hanem a tényleges nyelvtudás.
2010. dec. 28. 00:28
 1/10 ShamanLunaa válasza:
12%

Szerintem az angol jobb mivel azt mindenhol beszélik,a németet csak Németországba(sztem)

tanulj angolt és sok sikert ;):P

2010. dec. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a papírt már mindenképp szerezd meg a némethez, sosem tudhatod, mikor jön jól. utána áttérhetsz az angolra.
2010. dec. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 emlya ***** válasza:

Így van, telje mértékben egyetértek az előttem szólóval.

Legyen meg a papir aztán jöhet az angol.

Én is csak németül tudok, és sajnos ezt tapasztalatból tudom, hogy nagy hátrány, ha külföldre mész, hiszen az angol az, amit az egész világon megértenek.

Remélem meglesz a nyelvvizsgád.

Az angolhoz meg sok sikert!!!

2010. dec. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Azt mondják, hogy német után az angol gyerekjáték...

(Nem tudom, én mindig csak szerettem volna németül tudni, de mindig lusta voltam hozzá.)

De a világ 1ik harmadában németül boldogulsz a másik harmadában angolul. A fennmaradó rész spanyol. Statisztikák szerint az USA-ban pár éveben belül a spanyol lesz többségben...

Sztem a kérdés az, hogy mit akarsz vele.

2010. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

00:38

Elárulom neked hogy a németet nem csak Németországban beszélik.Pl. Ausztriában,de meg tudod értetni magad németül Hollandiában,Belgiumban,Franciaországban is.


Kérdező:szerintem is maradj a németnél.

2010. dec. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én párhuzamosan kettőt tolok, van aki hármat, akkor miért ne vághatnál bele az angolba is?!


Ne hanyagold el a németet semmiképp!

2010. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Német után tényleg könnyű lesz az angol, de a kiejtése nagyon nehéz lesz.

Az egyik ötödében megérteted magad németül, a másikban spanyolul, a harmadikbban franciául, az első-második-harmadik-negyedikben meg angolul. Az ötödikben pedig szláv nyelv. A hatodik ötödében meg a kínai...

Szóval én áttérnék az angolra, ha meg nincs papír, akkor a németet megszerezném. Azt mindenképp zárd le.

De az angolt mindenképp kezd el. Ha tudsz beszélni németül, akkor már nem lesz baj, ha nem tanulod a nyelvtant.

2010. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ShamanLunaa válasza:
de az angolt sokkal többen beszélik!!
2010. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kérdést hol tudok felrakni, mert nagyon fontos lenne!?
2011. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 emlya ***** válasza:
Bal oldalt a kérdéseid menüben tudsz.
2011. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!