Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvvizsgá...

Szerintetek melyik nyelvvizsgát tegyem le? A nyelviskolám Telc és a Bme vizsgaközpont, de hajlok az euroexam felé. Maradjak ott vagy menjek euróra, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Euró állítólag nehezebb, mint a Telc :S
2010. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vas Tímea ***** válasza:

Megpróbálom röviden összefoglalni, hogy mért/mért nem javaslom az EURO-t vagy az ECL-t.


EURO:

- kevés az idő, rengeteg a feladat

- ha szeretsz és tudsz fordítani, akkor neked való, de hozzáteszem a fordítgatáson sokat lehet csúszni

- magnóhallgatásnál a dictation részt emelném ki, mint negatívum: pocsék feladat. Nem attól fogsz megtanulni angolul, ha minden kis "the", "a" vagy hasonló szavakat kiértesz.


ECL:

- magnóhallgatás: baromi rossz minőségű a felvétel és egyáltalán nem olyan témáról szól a szöveg, amit a hétköznapi életben használsz (pl. a korallok élete), hanem olyanról, amivel jól elhasalhatsz

- ez ugyanígy igaz a szövegértésre is

- lehet, hogy nincs nyelvtani rész, de ez a két rész bőven elég a totális bukáshoz

- by the way, a felsőfokú ECL viszont jó! A középfokot nem javaslom. Ja igen. Szerintem a felsőfoka egyszerűbb, mint a középfok :) Vicces nem?


Amit ajánlok:

- TELC

Habár van benne 2 nyelvtani feladat, nem kell hogy elérd a 40%-ot. Minden nyelvvizsgán ki van kötve, hogy feladattípusonként 40%-ot el kell érni, összességében pedig 60%-ot. Itt a nyelvtannál ez nem számít. Egy helyen nehéz a TELC, az pedig a levélírás. De ha betanulod a megfelelő formákat, akkor nem lesz gond.


Még miben tudok segíteni?

2010. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én euroztam, nem a kétnyelvűt csak az egynyelvűt, abban nem folt fordítási feladat. A diktálás is megoldható, mert elég szájbarágósan mondják el.

A nyelvtan mindenütt genyóság, csinálgattam telces feladatokat is és azok se mentek igazán.

A hallott szövegnél viszonylag érthető, nincsenek benne zavaró hangok, viszont nagyon oda kell figyelni, mit mondanak. A levél és az olvasott szöveg jó feladatok voltak, könnyű témákat dobtak fel, amiről lehetett írni.

Az hogy kevés az idő.... hát kinek hogy. Olvasott szövegnél a 3 feladatra van 35 perc, az írásnál 60 perc a két feladat, a nyelvtan 20 perc + a diktálás, hallott szöveg 35 perc hosszú. Nekem bőven elég volt az idő, volt, hogy vártam is. Sokat kell gyakorolni és benned lesznek ezek és nem fogsz az időn görcsölni.

A szóbelink 20 perc volt, abból 10 perc felkészülés, a másik 10perc maga a felelet, nagyon gyakorlatias volt, nem kellett érdektelen témákat vesézgetni.

2010. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a BME milyen?
2010. szept. 14. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!