Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik egy Magyar...

Hogyan zajlik egy Magyar nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Angliában élek.Igaz dolgozom,de csak alapszinten beszélek angolul.Van egy nagyon jó fej angol kolléganőm aki nagyon sokat segít nekem..Melanie elmondta ,hogy élete vágya az,hogy minél több nyelven tudjon beszélni,és nyelvvizsgája legyen.Jelenleg a következő nyelveket beszéli,és ezekből már megvan a nyelvvizsgája.

Ugye van az anyanyelve az Angol.

-Német

-Francia

-Spanyol

-Lengyel

-Olasz

Jelenleg kínai nyelvet tanul,és 1 hónapja egy ajánlatot tett nekem.Megkért,hogy tanítsam meg magyarul,hogy ebből is nyelv vizsgázhasson. Cserébe ő is megtanít angolul,hogy én is elmehessek nyelv vizsgázni..Én nagyon örültem neki,mert igaz lehetőség nekem,hogy egy angoltól tanulok ingyen..Mivel az angol nyelvvizsgáról tudom,hogy mi zajlik,mit várnak el,és mik a feladatok(a férjem itt kint tette le a felsőfokú nyelv vizsgáját,és a fiam is itt érettségizik) de fogalmam sincs,hogy otthon hogy zajlik egy magyar nyelvvizsga.

A mindennapi beszélgetés megtanítása nem gond..De mire készítsem még fel?

Esetleg el tudná nekem valaki mondani,hogy zajlik le? Volt valaki magyar nyelvvizsgán?

köszönöm a válaszokat előre is.

37/N


2010. dec. 26. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Magyar nyelvvizsgát Origó és ECL vizsgarendszerekben tehetsz. Nézd meg a mintafeladatokat és tájékozódj a honlapról!
2010. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem pedig előbb magyarul tanulj meg! Borzalmas a helyesírásod.
2010. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom hogyan zajlik a magyar nyelvvizsga de nézd meg hogy milyen egy magyar, mint idegennyelv érettségi:


Itt meg tudod nézni a régebbi feladatsorokat:

[link]

2010. dec. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem bántásból mondom, de tényleg gyakorolhatnád te is a magyart.

Nézd meg az ECL vagy a Rigó utcai nyelvvizsga oldalán, hogy milyen egy magyar nyelvvizsga. Én megnéztem már az fölsőfokút(olyan egyetemen, ahol a tanítás magyar nyelven folyik, nem fogadják el, tudom, csak úgy megnéztem), és szerintem itt nem csak a nyelvtudáson van a lényeg, hanem ilyen (néha hülyébbnél hülyébb) témákról kell írni, amiről így első második nekifutásra nem biztos, hogy igazán tudnék, pedig magyar az anyanyelvem és Magyarországon élek. Be kell gyakorolni a típusfeladatokat, ez a nyitja a nyelvvizsgának.

2010. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés,hogy én milyen helyesírásokat ejtek!

Azért messze nem követek el olyan borzalmas hibákat amit itt lehet a gyakorin látni nap mint nap! Nem azt vártam,hogy ide jöjjetek kötekedni.Azt tegyétek meg otthon.Csak feltettem egy kérdést,hogy miképpen zajlik egy magyar nyelvvizsga.

De úgy látom kár de akármilyen kérdést kiírni,mert egyesek még ilyenkor is csak a kötekedés élvezete miatt írogatnak..

Inkább ne is válaszoljatok..

Köszönöm az eddigi bántó megjegyzéseiteket.A továbbiakban nem kérek segítséget...

Boldog ünnepeket nektek is..

2010. dec. 26. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, mit foglalkozol ezekkel a f@szfejekkel, ők sem tökéletesek, csak egyszerűen élvezik ha mást felb@szhatnak idegileg, pedig lehet, hogy még több hibát elkövettek életükben, mint Te valaha is fogsz.
2010. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, azért ennyire nem kellene megésértődnöd, mindenki vét hibákat, és ebből is látszik, hogy nehéz megtanítani valakit magyarul. Ha engem megkérne valaki, hogy tanítsam meg, nem tudnám, mivel én is találkoznék olyan dolgokkal, pl. hogy "hú, basszus, nem tudom, hogy hosszúval vagy röviddel kell-e írni". Nem hiszem, hogy azzal van igazán baj, aki nem ír helyesen annyira, inkább azzal, aki - úgymond - szarik az egészre, és nem is akar normálisan írni.


Különben pedig mondtam, hogy nézd meg az ECL oldalát: www.ecl.hu. Ott láthatsz magyar nyelvvizsgafeladatokat.

2010. dec. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Mindenesetre vegyél egy magyar nyelvkönyvet, mert kell hogy legyen benne valami rendszer. És legyél vegye tisztában, hogy neked őt megtanítanod nem könnyebb feladat, mint neki megtanulni. (pl toldalékok rendszere: fiaiéi, igekötők (felad, kiad, lead, megad stb), felszólító mód (adj, egyél, higgy, megy-menj, hoz-hozz, lát-láss), alanyi és tárgyas ragozás, névelők richtig másképp, mint az angol, nem semmi nyelv a magyar!
2010. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Uram Isten, és még megsértődsz rajta, hogy megmondják a véleményüket. Mondjuk valóban nem a helyesírásoddal van a legnagyobb probléma. Nyelvet tanítani nem gyerekjáték. (Ezt mint nyelvtanár mondom.) Nem véletlenül van magyar mint idegennyelv tanári szak, nem poénból végzik azt az emberek. Ahhoz, hogy tanítani tudd a magyart, ismerned kell a nyelv egész rendszerét, amihez nem elég, hogy te magad beszélsz magyarul, mert nem idegen nyelvként sajátítottad el, hanem ösztönösen. Szóval lehet vele próbálkozni hobbiból, de szerintem nyelvvizsgát ne ígérj neki. Ja és ez fordítva is igaz: beszélni nagyjából megtanulhatsz tőle, de attól még nem fogsz tökéletesen mondatot szerkeszteni, és nem garancia, hogy le tudsz tenni egy nyelvvizsgát.
2011. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!