Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar C1 (felsőfok) nyelvvizs...

Magyar C1 (felsőfok) nyelvvizsga kérdés nem megy (? )!

Figyelt kérdés

Jobb ma egy ... , mint holnap egy ... .

a. véreb ... túzok

b. veréb ... túzok

c. túzok ... galamb

d. csirke ... pulyka


Vietnámi srác vagyok. Magyarul tanulok már négy éve.

De mi van? Egyáltalán mi az a túzok?

Mi a többit Vietnámban megesszük, így mindegyik jó.


2011. jún. 17. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ma egy VERÉB, mint holnap egy TÚZOK.


Ez egy mondás. A jelentése az, hogy jobb, ha valaki ma megelégszik kevesebbel, ami biztos (veréb - kistestű madár), mint odaadja azt egy nagyobb (túzok - nagytestű madár), de teljesen bizonytalan dologért.


Remélem, tudtam segíteni. :)

2011. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vérebet is? Hát hogyne...

Ha 4 éve tanulnál magyarul és C1re készülnél, akkor nyilván nem az origo honlapján lévő mintafeladatsorból idéznél. Bocs de ez kamu.

2011. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak! Most akkor ez közmondás? Akkor az összes közmondást meg kell tanulnom a vizsgára???
2011. jún. 17. 21:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak: nem kamu, mostanában az internetről töltök le teszteket, azon gyakorlok. Nem azért teszik oda fel a nyelviskolák, hogy gyakoroljunk?
2011. jún. 17. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődésképp: vannak magyar felmenőid, vagy hh ilyen jó, élőmagyart beszélsz? Mert csupán 4 év tanulása nyelvsuliban nem engedné :)
2011. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerint környezetben, hallás alapján tanult meg, különben nem nagyon használná a "kamu" szót:D
2011. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagymamám magyar, így 25%-ban magyar vagyok. Azért vannak felsőfokon kérdések, mint a fenti amik kifognak rajtam.
2011. jún. 17. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét én vagyok az, aki elsőként válaszolt.


A közmondásokat és tipikus magyar kifejezéseket külön meg kell tanulni. De ez ugyanígy igaz bármelyik másik nyelv tanulásakor, hogy annak a saját közmondásait, kifejezéseit meg kell tanulni, mert nem lehet szerkezetet használva összerakni.


Próbáltam írni privátot, de nekem nem sikerült. Lennél szíves írni egy privát üzenetet?

Szia!

2011. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia én is vietnámi vagyok :'DD
2011. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!