Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulásról lenne...

Német nyelvtanulásról lenne kérdésem. (? )

Figyelt kérdés
Általánosban 5 évig tanultam németül, a német tanárom szerint már talán meglenne az alapfokom. De most gimnáziumban más nyelvet tanulok (9.-es vagyok), és második nyelvnek sem tudom felvenni a németet. Ezért el szeretnék menni magántanárhoz. Mit gondoltok, 2014-ig meg lehetne tanulni felsőfokon németül, hogy gimnázium után német egyetemre tudjak kimenni? Heti hány órát kellene járnom tanárhoz, hogy sikerüljön? És nem tudna valaki ajánlani JÓ, viszonylag olcsó némettanárt Budapesten, X. kerület környékén?
2010. dec. 24. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2014-ig szerintem lazán meg lehet tanulni felsőfokon. Az a helyzet, hogy egyik sem olcsó, mind drága, mint a kutya :S Én is akartam menni magántanárhoz angolból középfokú nyelvvizsga előtt, de errefelé vagy nincs olyan tanár, aki elvállalt volna, és/vagy drága nagyon, így inkább mentem nyelvtanfolyamra, persze az ilyen gyorstalpaló volt, hogy megmutatják, hogy mit kell tudni a vizsgára, típusfeladatok, stb.
2010. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én osztrák suliba jártam általánosba és 8-ik végén letettem a nemzetközileg elismert felsőfokút az ÖSB-nél. De ott viszont minden nap minden tantárgy németül volt. Nem lehetetlen, de nagyon rá kell állnod. Sok sikert :)
2010. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!