Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi ideig lesz akcentusom?

Mennyi ideig lesz akcentusom?

Figyelt kérdés

Februártól az USA-ba költözünk a szüleimmel, és arra lennék kíváncsi, hogy kb. mennyi idő után beszélek majd olyan igazi amerikai (angolos) kiejtéssel? Maga a nyelv jól megy, több mint 10 éve tanulom, de ugye gondolom eléggé akcentusom van. Mennyi idő kell majd ahhoz, hogy már ne legyen?

17/L


2010. dec. 23. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nem lesz. Nagyon jól fogod beszélni a nyelvet, de túl idős vagy már ahhoz, hogy az akcentusod teljesen eltűnjön.
2010. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell ennyit rugózni ezen az akcentus témán. Feltűnt, hogy nem ott születtél, és nőttel fel? Ha érthetően beszéled a nyelvet, direkt jó, ha érzik rajtad, hogy külföldről jössz. Annyival több vagy, mint ők, annyival szélesebb spektrumon mozogsz, és te mégis azon görcsölsz, hogy vajon a dilettánsok kiejtését 100%-ban eltudod e majd sajátítani...
2010. dec. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg 40 evet fogsz ott elni, akkor is megmarad az akcentusod.
2010. dec. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez eléggé személyfüggő, az biztos, hogy valamennyire meg fog maradni (van akinek végig, de nagyon sokáig az biztos)


De már szerintem egy fél év után kevésbé lesz érezhető, meg bővül a szókincsed, lendületesebben és szebben is fogsz beszélni -> az akcentus nem igen lesz zavarótényező.


Nem tudom, miért mondják hogy nem fog eltűnni soha, én már beszéltem olyanokkal, akik 10-20 éve laknak kint; és nekik tényleg nincs akcentusuk. Helyi ismerőseik szerint sem. Semmit nem mond furán.



Mondjuk helyieknek is lesz akcentusuk, például másodpercek alatt meg lehet érezni, hogy valaki délen nőtt föl, vagy Texasban. Meg más szavakat is használnak néhol.


Nem hiszem, hogy a tiéddel lenne baj, főleg nem az USA-ban. Ott sok a külföldi, és az országon belül is van jópár regionális akcentus.


Mindenesetre igényességre törekedj, mert amit sokan nem szeretnek az a "redneck" akcentus, ha egyáltalán az akcentusnak mondható.

2010. dec. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Körülbelül 5-6 év, de ez adottság kérdése is. Nem igaz az, hogy mindig akcentussal fogod a nyelvet beszélni. Idővel menj majd el vocal coaching-ra, és ott segíteni fognak a hibáidat kijavítani.

Mindemellett ne gondold, hogy komoly problémát jelent az, ha akcentussal beszélsz. Túl sok helyen beszélik ezt a nyelvet anyanyelvként ahhoz, hogy ez bárkit is komolyan érdekeljen.

2010. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy kivételes nyelvtehetség és/vagy nem töltesz éveket megfelelő tréningeken, akkor nem fog eltűnni. Nem mintha ez nem lenne tökéletesen mindegy az USA-ban, ahol a középnyugatitól a texasin át a bostoniig százféle teljesen különböző kiejtéssel beszélnek. Schwarzeneggernek még mindig erős akcentusa van, de ez semmiben sem akadályozta meg.
2010. dec. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!