Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC, ECL, vagy BME középfokú...

TELC, ECL, vagy BME középfokú angol nyelvvizsgát ajánlod leginkább?

Figyelt kérdés
Március körül szeretnék nyelvvizsgázni, de nem tudom, hogy melyikre menjek :S vannak pozitív/negatív tapasztalataitok valamelyik nyelvvizsgával? A válaszokat előre is köszönöm :)
2010. dec. 22. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Attol függ milyen a profilod. Miben vagy a legjobb. Ha iszonyatosan jól tudsz fordítani mindenhova akkor rigó utca, ha inkább a tesztek mennek akkor bme.
2010. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mennyi pénzed van, és mit tudsz...

A TELC kicsit lazább, de többe kerül. A BME olcsóbb, de azért kell hozzá tudni. (A BME-n 60% az átmeneteli arány angolból..)

2010. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ezeken filóztam, amikor nyelvvizsgáztam. Csináltam BME próbatesztet... hát.. szerintem kegyetlen durva. :D Mindig 5ös voltam angolból, de hozzá sem tudtam szagolni, úgyhogy elvetettem. Az ECL szintén nehéz, de már letehető sok tanulással. :) És persze a TELC a "legkönnyebb", de csak azért, mert semmire nem kell magadtól válaszolnod, hanem ki kell választanod a helyes megoldást a felsoroltak közül. A szöveg miatt persze ez is nehéz, de könnyebb, mint a másik kettő. Én végül ezt tettem, elsőre meg lett, annak ellenére, hogy az írásbeli nagyon durva volt nálam. :D (ment a tippelés ezerrel, ezért könnyebb, hogy kiválaszthatod :) )
2010. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha olyat akarsz csinálni, ami valóban felméri a nyelvi szintedet, akkor BME. Valóban nehezebb, mint a TELC meg az ECL, de pont emiatt nagyobb is a nívója.

A Rigót meg hagyd a fenébe, nyelvtanból kell tudni a kivételeket hozzá, nagyon nem az igazi használható nyelvtudásodat vizsgálja, akkor már inkább a TELC-ECL.

2010. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a három nyelvvizsgát nem ismerem, én ORIGO-n voltam, és szerintem az egy jó nyelvvizsga.
2010. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy a nyelv vizsa kell a továbbtanuláshoz avagy a diplomához vagy a tudás amit a nyelvvizsga "tükröz" majd neked. Viszont én akkor sem értek egyet ezzel az egyik nehezebb, mint a másik dumával. Én a BME-t is és a TELC-et is egyaránt meg tudom írni 80% fölé... Az egyik jobban igénybe veszi a szókincsemet míg a másik inkább a sablon feladataival a nyelvtanra épít, mintsem a szókincsedre. Tény, hogy aki először megy a bme-re és még sosem látott bme feladatsort eléggé el tud sápadni, DE NEM AZÉRT, mert nehéz, hanem azért mert bonyás és kifut az időből. És ugye ott minden feladatot abszolválni kell legalább 40%ra és plusz még a teljes teszten el kell érned összesítve 60%ot, hogy meglegyen... Na az már problémát képez! A Telcnél ugye ilyen nincs. Viszont, lehet, hogy találsz egy csomó olyan szót amit még nem is láttál nem, hogy a jelentését is tudod.

Az Euro meg a 3. lemez... Az inkább kommunikatív. Szöveget diktálnak, magnóznak, sok sok feladat van kevés pontért, de tényleg átfogó ismeretet igényel, viszont AKI tényleg tudja a nyelvet annak az a legcélszerűbb, hiszen ott nincs olyan, hogy "huh nem tudok fordítani vagy levelet írni", mert annyi fajta feladat van, hogy még ha 1-2 témakörben el is vérzel a többi felhúzza, mert nincs olyan, hogy a levél 30 pont a másik feladat meg csak 20...

2010. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

21:34

A TELC-el kapcsolatban tévedsz. Én azt tettem és ugyanúgy a reading és grammar résznél is el kell érni a 40-40%-ot külön, a levélírásban 60%-ot kell elérni külön és még ezen felül kompletten a szóbelivel együtt meg kell lennie a 60%-nak. (meg persze a szóbelinek is meg kell lennie külön a 60%nak)

És igenis a TELC-ben nagy előny, hogy ha jól tippelsz, akkor végül is tök alap tudással letehető a vizsga, mert nem nekünk kell választ adni sehova a levélen kívül, viszont a másik 2 típus nagyon elgondolkodtató és emiatt lesz nehezebb.

2010. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2010. dec. 23. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ECL-en voltam, elsőre sikerült. Pont annyira volt nehéz, amennyire egy középfokútól elvártam. A magnó az húzós volt, de meglett.

Én szívesen fogalmazok, szóval nekem ez volt a jó. De tényleg az a kérdés, hogy miben vagy jó.

2010. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a TELC vizsga a legjobb, leggyakorlatiasabb.
2010. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!