Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanulom sokkal szívesebb...

Miért tanulom sokkal szívesebben a németet, mint az angolt?

Figyelt kérdés
Immár 9. éve tanulom az angolt, de nagyon nehezen. Másfél éve kezdtem el németet tanulni, amit pedig nagyon szívesen tanulok. Szabadidőmben, amikor nem is kellene, leülök németet tanulni, az angolt pedig akkor sem, amikor muszáj lenne. Miért vna ez? Előfordulhat ugyan ez a helyzet még más nyelvvel kapcsolatban is?
2010. dec. 20. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kinek pap, kinek a papne...
2010. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 11 éve tanulok angolt. Nem vagyok rossz belőle éppenséggel, de nem kedvelem kifejezetten. Új szavakat sosem tanulok, bár ebben az is benne van hogy a jelenlegi szókincsemmel is bőven elboldogulok. Ellenben az oroszt szívesen tanulom - igaz, nem is iskolai keretek közt. Szóval, pontosan úgy van, ahogyan az előző írta: "kinek a pap, kinek a papné".


Esetleg egy második verzió, hogy az angolhoz már túlzottan hozzászoktál és semmiféle érdekességet nem találsz benne, nincs ami motiváljon, a németnél viszont még hat az újdonság ereje. Én is így voltam vele (kb. kemény két hétig), aztán rájöttem hogy én és a német nem leszünk barátok.

2010. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a német egyszerűen jobban tetszik, vagy jobban megérted a szerkezetét.

Ezen úgy kellene segíteni, hogy naponta legalább fél órát angolozol, és a német csak az angol után jöhet.

Nekem a latin tetszett sokkal jobban a németnél, és hasonlóan oldottam meg a helyzetet.

2010. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1, megszokás

2, szerelem

3, tanár miatt nem keveled

4, bonyolultnak tartod (rosszul tanították neked)

5, nem szimpatizálsz a nyelvvel, a beszélt országokkal

6, nincs rá szükséged, elhanyagolod


Nem tudom nálad melyik állhat fenn.

2010. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem németből volt ugyanígy általánosban, nagyon rosszul tanították; ráadásul 6.-ban másik tanárt kaptunk. De most középiskolára megszerettem, jó a tanár, jól magyaráz, segítőkész; ezért magam is szívesen készülök az órára.
2010. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!