Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol fonetika- lehet másképp is?

Angol fonetika- lehet másképp is?

Figyelt kérdés
Ugyebár megvan az, hogy egy szó hogy néz ki leírva fonetikusan. De van, amit szerintem többféleképpen is lehet, pedig az nem úgy van könyvbe, de úgy is jó. Ha én másképp írom -de jó- akkor mi van? majd mondok példát ha nagyon nem értitek :D
2010. dec. 20. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom miért követelik ezt annyira. 2 féle felsőfokúm is van angolból, mégse tanultam soha fonetikai jeleket. Ennek ellenére tudom olvasni őket. De eléggé haszontalannak tartom.
2010. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés játéka is van ennek, hogy többféle variáció is jó. A különböző országok angoljaiban lehet eltérés, de legalább 80% a valószínűsége annak, hogy amit te helyes kiejtésnek gondolsz, az a nyelvi sztandard szerint valójában nem az. De írj példát, a kiejtési szótárban fogom ellenőrizni, ami az összes lehetséges változatot megadja.
2010. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát például apple. Én úgy írnám, hogy æpl, ő úgy írja, hogy æpəl. Ezzel mondjuk egyet is értek xD

vagy pl: God. én így: gɒd ő így: gɑd.

Vagy: sorrow. én így: sɒroʊ ő így: sɑro

2010. dec. 20. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kevesen ismerik ezt a szótárt, pedig aki tud angolul, az garantálom, hogy mindig ezt fogja használni, amennyiben a kiejtésre, ha pedig olyan a nyelv, a ragozásra is kíváncsi. Itt ellenőrizheted magad és a kiejtésed.


Ahogyan pedig az előző válaszoló is írta, ahány ország, annyi variáció a nyelvre, így pl. a God mindkét kiejtése is helyes, a sorrow-nál viszont neked volt igazad.

2010. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. dec. 20. 20:45
 6/7 A kérdező kommentje:
de pl a bite miért baɪt és miért nem ba:it?
2010. dec. 20. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Kettőshangzónak nem lehet hosszú az egyik fele, az egy hang, nem lehet szétszedni. A fenti példáid brit és amerikai különbségek, egyébként a kiejtési jelek sem teljesen egységesek.
2010. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!