Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás. SEGÍTENÉTEK?

Angol tanulás. SEGÍTENÉTEK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angolt szeretnék tanulni, és szeretném a segítségeteket kérni. Szóval én mindíg is németes voltam suliban, soha nem tanultam angolt, de annyira tetszik a nyelv már évek óta, hogy elhatároztam elkezdem tanulni itthon. Próbálkoztam már programokkal, de valahogy nem az igazi. Valamilyen könyvre gondoltam, hogy abból kellene tanulni, meg persze egy szótár sem ártana. Ajánlanátok nekem jó könyveket? Illetve ti hogyan tanultátok a nyelvet? Nehéz volt? Minden érdekelne róla. Előre is köszönöm!


2010. dec. 10. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, magadtól, egyetül egy idegen nyelvet elkezdeni felesleges CSAK amiatt, mert nincs, aki jól érthetően elmagyaárzza számodra az alapokat. Javaslom keress magántanárt vagy menj el egy kezdő tanfolyamra, hogy biztos alapokat szerezz.
2010. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az alapozás az fontos. Ahogy fent leírták, az magadtól nem fog menni. Viszont én nem ajánlom a nyelvtanfolyamokat. Drágák, és még az alapokat sem garantálják.


Én annak idején az ELO kezdő angoljával kezdtem teljesen önállóan. Ennyit bele kell tolni, hogy az alapokkal tisztában légy. Utána már képes vagy önállóan is fejlődni.


Nem mondom azt, hogy az ELO tökéletes, mert bizony sok hiba derül ki tanulás közben, de az alapok elsajátításához jó. Főleg, hogy a saját tempódban tanulsz, nem hajt senki, mint egy nyelvtanfolyamon. Egyetlen tanácsom lenne mindössze hozzá.


Felejtsd el a tankönyvet, és koncentrálj a hanganyag minél többszöri meghallgatására és hangos ismétlésére RÖGTÖN AZ ELSŐ LECKÉTŐL FOGVA. Így elkerülheted azt a csapdát, amibe az angolt tanulók 99%-a esik, hogy csak az írott szöveget érti, mert nem edzette a fülét a hallás utáni szövegértéshez. Pedig kommunikáció szempontjából az a fontosabb. Beszélgetés helyett nem fogja neked senki leírni a választ, csak hogy megértsd.


A tankönyv csak addig kell, amíg a szabályt el nem olvasod 1×-2×. Utána szépen becsukod, és hallgatod a hanganyagot. Később még átnézhetsz egy-egy szót, ha nem emlékszel, hogyan kell pontosan leírni, de alapvetően hallgasd a leckéket és ne olvasd.


Utána, ha megvannak az alapok, javaslom, szerezd be az Effortless Englisht. Irgalmatlan gyorsan felhúzza a kezdőt egy jó középhaladó szintre. Innentől kezdve pedig már csak rajtad áll minden. (Fizetni sem muszáj érte...)

2010. dec. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

Baromságot írtál sok ember magától is megtudott tanulni magától angolul.

Sok angol honlapot kell nézni, angolul nézd a filmeket(persze magyarfelirat) meg ilyenek.

Ha nem is egy felsőfokú nyelvvizsgára való angol tudást szerzel meg magadnak, de vígan eltudsz boldogulni...

2010. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Jó, látom te marha okos vagy... Oké, hogy meg lehet tanulni alapfokon, de azt meg semmi nem garantálja, hogy a) ő is meg tud, b) helyes-e az, amit megtanul.
2010. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na most akkor mi van?:)

Magántanárra sem, és tanfolyamra sincs pénzem. Az időm sem igazán engedi. Ezért gondoltam volna az itthoni tanulást!?

2010. dec. 12. 18:46
 6/11 anonim válasza:

mindent felejts el, minden könyvet, oktatóanyagot, tanfolyamot, ezt használd: [link]


ha ezt "befejezted" akkor rátérhetsz a nyelvtani dologra és már használható nyeltudásod lesz.

2010. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ide regisztrálni kell? És ez milyen oldal, ingyenes? Itt feladatok vannak? Csak mert még alapfokon sem tudok angolul!
2010. dec. 12. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Be ne regisztrálj a livemochára! Én óva intelek tőle.


Egyrészt oda az megy, aki már tudja a nyelvet, csak fejleszteni szeretné, és levelezőpartnert keres, aki meg mondjuk magyarul tanul. Így lehet (elvileg) fejlődni. 0 nyelvtudással nem boldogul a livemochán.


Másrészt keresel 30-40 számodra szimpatikus egyént, akinek írsz egy szép levelet, hogy szeretnél vele levelezni, és abból 1-2 ha válaszol, és az is megszakad pár levélváltás után, mert... mert csak! Egyszerűen nem értem, hogy minek regisztrál oda valaki, ha nem akar nyelvet tanulni.


Harmadrészt egyik héten melgepően vettem észre, hogy nem tudok belépni. Az email cím és a jelszó is helyes volt, mégsem engedett be. Kétszer is írtam nekik udvarias emailt, hogy szíveskedjenek elhárítani a hibát; az elsőre egyáltalán nem válaszoltak, majd kábé 3 hétre rá megírtam egy másodikat, amire jött egy automata válasz, hogy mi a teendő, hogy a helyes jelszót írjuk be. Semmi olyat, hogy a rendszerben gubanc van, és dolgoznak rajta, semmi! Nem küldtek új jelszót, én meg nem regisztrálok vissza egy új email címmel. Minek? Egyetlen egy ember válaszolt, három levél után meg meg is szakította a kapcsolatot. Ennyit a livemocháról.


Én pont azért javasoltam az ELO-t, mert


• Nem kell hozzá nyelvtanár

• Nem kell hozzá extra idő – a saját tempódban tanulsz

• Nem egyszerre kell kifizetni ötven- hetvenezreket, hanem havi bontásban jönnek a leckék, és ha nem tetszik, egész nyugodtan vissza is mondhatod. Ergo: kis keresetű ember, vagy akár diák is meg tudja fizetni.

• Az első lecke próbalecke, abból leszűrheted, hogy milyen. Ha nem tetszik, nem rendeled meg.

• Annyit ismételsz, amennyit akarsz, és amikor időd van rá. Nem hajt a török, és ha egy 12 hónapos kurzust 24 alatt tanulsz meg, akkor sem dől össze tőle a világ.

• Nem vagy köteles vizsgát tenni a kurzus végén, nincs a vizsgától való félelem.


Az alapokat jól el lehet belőle sajátítani, és az egyhavi adagot minden további nélkül be lehet iktatni a napirendünkbe.


Ezek után jöhetnek majd csak az alternatív nyelvtanulási módok, saját módszerek keresése a további fejlődéshez. Ezt már megtalálod magadtól.

2010. dec. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

én minimális nyelvtudással mentem oda és az alapoktól tanít mindent, képek-hanganyagok, szövegek, feladatok, mindenhez van magyar leírás. olyankkal indul, hogy a lány az autóban van, ez annyira nem nehéz talán? -.- ez angolul, alatta meg magyarul.

nem kell levelezni senkivel, hanem jelen esetben kattintasz párat és angol anyanyelvű emberek ellenőrzik a munkád (szövegírás-kiejtés)

0 szintről értelmesen felvezet, logikusan követhető minden.

2010. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ja nemis, első amit tanít a helló. :)


a tanulás folyamata:


curzus, azon belül vannak unitok, azon belül leckék. a leckékben pedig: tanulás, gyakorlás, írás, beszéd. ha ez nem elég, lehet gyakorolni: olvasás, gyakorlás, párosítás, quiz.


szerintem próbáld meg, ha az első lépésekhez szótár is kell (regisztráció) akkor sincs gond, mert annyit megér. ha bővebb infó kell szólj és segítek elindulni. :)


mindig az adott lecke új szavaival, szóval ku*vakönnyű.


én jelenleg az English 101 Unit 3 elején tartok. minden nap 20 perc. :)

2010. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!