Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmagyarázná valaki?

Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Tehát most vesszük a passivot azaz a Zustandpassiv meg a Handlungspassiv. Az elméletet tudom, de nem tudom mikor melyiket kell használni. És a tanár diktált mondatokat amiket le kellett fordítnunk németre és nem értem, hogy pl:

Ezt a vendég fogadót a rokonaim a nyáron ismét felépítették.- Dieses Gasthaus wurde von meinem Verwandten wieder aufgebaut. Tehát miért wurde lesz? Azt sem értem hogy mikor melyiket kell használni(Präterutum vagy Perfekt vagy Zustandpassiv). Tehát légyszi érthetően magyarázzátok el mikor melyiket használjuk.


2010. dec. 10. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A lényeg: a Zustandspassiv állapotot fejez ki és ilyen mondatokat magyarul is mondunk:


Die Tür ist geöffnet - az ajtó nyitva van. (tehát nyitott állapotban van)

Das Gras ist geschnitten - a fű le van nyírva.

Ezeket magyarul is jelen idővel mondjuk, ezt van jelen időben.


A Vorgangspassivot használjuk mindenképpen, ha a cselekvés elvégzője is megnevezhető. Az a lényege ennek, hogy "valaki által valami csinálva van/volt/lesz", míg a Zustandspassivban nem az a lényeg, hogy valaki megcsinált valamit, hanem hogy valamilyen állapotban van valami.

És a Zustandspassiv aránylag ritka, inkább a másikat használják. Hirtelen nem is tudnék mondani több igét, amivel Zustandspassiv használható (öffnen, schlossen, schneiden). Még esetleg a bauen:


Építenek/építettek egy házat - Ein Haus wird/wurde gebaut.

A hát fel van/volt építve - Das Haus ist/war gebaut.


Nagyjából mindegy, mikor használsz Präteritumot vagy Perfektet. Ugyanazok a múlt idők használatának szabályai, mint aktívban.


Dióhéjban ennyi.

2010. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!