Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez az "aki" és...

Hogy van ez az "aki" és "akik" dolog? (angol)

Figyelt kérdés
Szóval azt tudom, hogy egyesszámban a who áll. Pl. That guy, who doesn't like pontpontpont. De mivan többesszámnál? Pl. people. The people, who don't like.... vagy (ezt ma láttam véletlen az egyik osztályban a táblán) the people, whose..... Most akkor többesszámnál who vagy whose?
2010. dec. 6. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A whose azt jelenti hogy akié, például "The man, whose car is there..." = "A férfi, akinek az autója ott van..." Who-t használhatod többesszámban is, a főnévtől függ hogy akinek vagy akiknek fordítjuk.
2010. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is megfogalmazom másképp: ha azt hiszed, hogy a whose a who többes száma, akkor nagy tévedésben vagy. Whose: kié, mié, a who-nak nincs külön többes számú alakja, mindkettőre jó: the guy who likes..., the guys who like...
2010. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!